Faydalı BilgilerListeler

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Pek bilinmeyen ama çok etkili bir saç maskesini sizinle paylaşıyorum. Hindistan cevizi yağından saç maskesi nasıl yapılır?

Son zamanlarda özellikle sabah programlarında sıklıkla Hindistan cevizi yağı saç maskesi konusundan bahsedildiğini görüyorum. Teyzem uzun yıllar saçlarının sağlıklı olmasını Hindistan cevizi yağına borçlu olduğu için bu konuda bir iki kelam etmezsem eksik kalır düşüncesiyle yazmaya başlıyorum.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maske

Öncelikle bu konunun son derece önemli olduğunu bilmek için Hindistan cevizi ve Hindistan cevizi yağının faydalarına göz atmak gerekiyor. Hindistan cevizi cilde dost olduğu için pek çok kremin içeriğinde zaten kullanılıyor. Göz altı bakımının yapılmasından, saç bakımına ve cildi sıkılaştırıcı etkisinden dolayı kullanılabiliyor. Aynı şekilde rastgele bir marketin raflarını gezerken bile şampuan ve saç kremleri arasında muhakkak birden fazla Hindistan cevizli ürün görmek mümkün olabiliyor. Peki ama neden evde kendi maskemizi kendimiz hazırlamayalım? İşte püf noktalarıyla Hindistan cevizi yağı saç maskesi…

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi Yapımı

İlgili Makaleler

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi Yapımı

Dilerseniz Hindistan cevizi yağını doğrudan saçınıza sürerek bir süre bekletebilir sonrasında duş alıp durulayabilirsiniz. Bu oda sıcaklığında katı halde bulunan yağın parmaklarınızın arasında eridiğini ve saçınıza hızlı nüfus ettiğini görebilirsiniz.

Teyzemin formülüne geçecek olursak; yaklaşık 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını bir çay tabağının içine alıp üzerine kullandığınız saç kreminden sadece bir damla kadar damlatıp daha sonrasında parmaklarınızla sıvı hale gelinceye kadar eziyorsunuz. Yine parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını saç diplerinden başlayarak en uca gelinceye kadar uyguluyorsunuz. Bekletme süresi tamamen size kalmış ama duş bonesi takarak yarım saat kırk beş dakika kadar bekleyebilirsiniz. Ardından yıkayabilirsiniz.

Bu şekilde kullanıldığı zaman son derece kısa bir süre içerisinde arzulanan parlaklığın kazanıldığını görmek mümkün olacaktır. Son zamanlarda daha fazla kişi tarafından tercih edildiği için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Yorumlarınızı merak ediyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu