Yaşam - insan

Hepimizin İhtiyacı Olan Şey Nakit!

Günümüzde hepimizin ihtiyacı olan şey para… Malesef çoğunluğumuzda yeterince yok ve kendimce belirlediğim çözümleri sunacağım size.

Günümüzde hepimizin kullanmak zorunda olduğu ve maalesef her şeyin çözümü görülen tek varlık paradır.Hani büyüklerimiz genelde derler ya ”köpeğe atsan yemez” diye kesinlikle öyle .Bırakın ülkemizi dünyaya baktığınızda herkesin tek bir amacı var çok para kazanmak,zengin olmak gibi. İnstagram gibi fotoğraf paylaşılan sitelerde de dikkatimizi çeker bazı kişiler. Onlar gibi zengin olmayı hayal ederiz çünkü sanırız ki para bütün her şeyi çözer.Arkadaşlar arasında sohbet ederken hayal kurarsınız. Loto bana çıksa şöyle yaparım diye.Hatta geçenlerde benim de başıma gelmedi değil.Olayı sizinle paylaşayım istedim.

[irp]

Kaptanla sohbet ediyoruz dedim ki 2 milyon dolarım olsa,bir tekne alırım güzel üstü açık bir araba vesaire.Kaptan dedi ki yahu Ümit madem hayal kuruyoruz yüz milyon doların olsun. Biran düşündüm haklı. Ama bizim ruhumuz fakir arkadaşım hayallerimizi bile küçük tutuyoruz. Her neyse geleceğim yer burası değildi. Örneğin nakite sıkıştınız tün sitelerde bangır bangır kredi çıkartılır vesaire diye paylaşımlar yapılıyor ki kredisiz yaşan bir kesim kalmadı artık günümüz de. Mağazalardan vadeli ürün alıp peşin satarak kısmen elinizi rahatlatabilirsiniz mesela. Kredi kartınızı ne olursa olsun düzenli ödemelisiniz eğer kapanma noktasına geldiyse bu sizin için bir ölü yatırım olacaktır ve her gün daha da sıkıntılı olacaktır. Girersiniz arama motoruna çözümler aramaya başlarsınız ve eğer bu noktaya geldiyseniz sorun kartopu gibi başlayıp çığ durumuna geçmiş demektir. Sadece sakin olun her şey olacağına varıyor bu hayatta.

Ya demesi kolay hocam diyenleri duyar gibiyim. Emin olun bu iş böyle. Kenara çekilin ve izleyin. Hatalarınızı düşünün ve tekrar etmemek için gayret gösterin. Bütçenizin ciddi anlamda planlamasını yapın. Gsm şirketlerinden bir hattınız varsa eğer ve 6 ay düzenli ödeme yaptıysanız (tabi ki faturalı hatlar için geçerli)yine vadeli ürün alıp kısa süreli nakit çözüm üretebilirsiniz. Kredi kartınızda bir miktar paranız mevcut ama nakit çekim yapamıyorsunuz tanıdığınız mağazalar size yardımcı olabilir tabi ki hepsinin mutlaka bir masrafı vardır. Kimseye güvenmemeye başlayacaksınız ve güvenmeyin siz ayağınızı sağlam basın ve sakin olun. Unutmayın ki her gecenin bir sabahı her kışın bir baharı mutlaka var. Yazı dizimiz devam edecek inşallah. Sizde kendi çözümlerinizi bize ulaştırarak buradan paylaşmamızı sağlayabilirsiniz. Sakin, sağlıklı ve huzurlu kalın… Hoşçakalın

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Bir laf var Namık Kemal den Hayal kurana da kurmayana da :) bu lafın aslı böylemidir bilmem ama hayal kurun hemde çok güzel hayaller ufkunuz genişlesin parayı bulunca ilk iş hanımı boşucam dünyayı gezeceğim fakirlere yardım edeceğim ( yalanın batsın ) la senden ala fakir mi var paran yok işte para sadece sana değil herkese lazım parayla saadet olmaz mutluluk olmaz diyenler sizi dedemin bastonu ile döverim ayağa kalkamazsınız la paran varsa huzurun var paran yoksa neredeyse adam değilsin.Tüm bunlar bir yana olsun bu para illeti de kolay kazanılmıyor erkeği kadını bunu kazanmak için mutlaka bir bedel ödüyor bu nedenle İnternet de dolanan kısa yoldan zengin olmak ister misin laflarına karnınız tok olsun kimse kimseye karşılıksız para vermez.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu