HaberlerTürkiye

HDP, Ekrem İmamoğlu’na Oy İsteyecek!

2013-2015 seneleri arasındaki çözüm sürecine yine dönülmesinin olası olmadığını ifade eden HDP kaynakları, İstanbul seçimlerinin boykotu veya değişik bir oluşum içinde bulunma tartışmasının gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Olağanüstü gündemle toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) da İstanbul seçimlerine yönelik davranış netleşti. Toplantıda, HDP seçmeninin, “Belediyelerimize kayyum atandığında ve yüzde 20 oy alan ikinci adaylara KHK bahanesi ile mazbata verildiğinde” muhalefet partilerden ihtiyaç duyulan desteği alamadığı eleştirileri anımsatıldı.

‘İstanbul İttifakı’ ismi altında bir ittifak söylemi geliştirilerek seçmenlerden Ekrem İmamoğlu için oy istenmesi kararı alındı. Bu süreçte İstanbul milletvekilleri ile kimi genel başkan yardımcılarının da İstanbul’da kalarak seçim çalışmalarını koordine etmesi kararlaştırıldı.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu