ListelerTasarımlar ve Sanat

Hastanede Yatan Çocuklar İçin Yapılmış Sinirli Noel Photoshopları

2016 yılında hayata geçirilen “the heart Project” (Kalp Projesi) isimli proje ile hastanelerde yatan ve belkide bir sonraki noeli göremeyecek olan hasta çocuklar için en güzel noel hatıraları yaratılmaya çalışılıyor. Bu projede yer alan gönüllüler hastaneleri ziyaret ederek yanlarında götürdükleri ekipmanlarıyla orayı adeta bir stüdyoya çeviriyor ve ardından yeşil perde önünde çektikleri fotoğrafları photoshopla yeniden yaratıyorlar.

İlk  Melbourne Hastanesinde başlayan bu proje daha sonra zamanla Yeni Zelanda, Kanada ve İngiltere’ye yayıldı. Aşağıda göreceğiniz fotoğraflardaki çocukların hemen hepsi ağır hastalar ülkemizde noel deyince biraz ters algı oluşsa da önemli olan burada bir kaç çocuğun ömrünün belkide son günlerinde mutlu  olması. Geçmişte fotoğrafı çekilen ailelerden bazıları çekilen bu fotoğrafın son aile fotoğrafları olduğunu belirtmesi gönüllülerde bir hüzne sebep olduğunu söylüyorlar.

Fotoğrafların orijinal hallerini ve photoshop yapılmış hallerini sayfayı aşağıya doğru kaydırarak görebilirsiniz. Umarım ülkemizde de çocuklar için bu ve buna benzer bir çok etkinlik yapılabilir.

İlgili Makalelerpomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu