Sağlık

Hangi meyveler kilo kaybına yardımcı olur?

İpe sapa gelmez diyet listelerine itibar etmeyin. Meyve yiyin! Yazı fit bir vücutla karşılamak artık hayal değil.

Yazın gelişiyle birlikte çeşit çeşit zayıflama yöntemi piyasaya çıkmaya başladı. “Ünlüler hangi diyet listesiyle kaç kilo verdiğini pür telaş anlatadursun, biz tartının üzerinde fenalıklar geçirmeye devam edelim” demiyor harikulade bir tavsiyeyle yazımıza devam ediyoruz. Eğer ideal kilomuzla mutlu mesut yaşamak istiyorsak, meyvelerle barışmanın vakti gelmiştir! “Ay ben hiç meyve sevmem ki!” diyenler, sevmem demeyin, lazım olur…

Gelelim kilo vermemize yardımcı olan meşhur meyvelere. Vücudumuzdan ödem atan, bağırsaklarımızı çalıştıran, şekerimizi dengeleyen, hatta cildimizi güzelleştiren… Bir dakika ya, meyve değil lütuf bunlar resmen. Biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Kiraz

Kiraz

Kiraz der ki: “Beni yiyen sapıma döner.” Doğrudur efendim. Gerçi aranızda bir oturmaya bir leğen dolusu kiraz yiyen vatandaşlar olduğunu da bilmiyor değiliz hani. Neyse.

Ananas

ananas

Tropik aşk! Bir meyvenin tadı ayrı güzel, kendi güzel olsun, üstüne bir de zayıflatıcı etkisi olsun. Cildinizi pırıl pırıl yaptığını da söylemiş miydik?

Armut

armut

İşte size içindeki bol miktarda lifle hazımsızlığa karşı on numara beş yıldız bir meyve. Üstelik kan şekerini dengeliyor ve hatta sakinleştirici etkisi de mevcut. “Bir şey mi ima ettiniz?” demeyin lütfen. Diyet yapıp da gergin olmayan insan mı var? Hiç.

Şeftali

Şeftali

Yaşasın yaz meyvelerinin dayanılmaz hafifliği! Şeftali de bağırsakları çalıştırıcı ve hazımsızlığı giderici nitelikte bir meyve. Kan şekerini düzenlemesi de cabası.

Tabii bu meyvelerin ara öğünlerde küçük porsiyonlar şeklinde tüketilmeleri gerekiyor. Misal beş- altı tane meyveyi aynı anda yerseniz 400-500 kalori almak kaçınılmaz. Yazın bol bol yenilen kavun, karpuz ve üzümse bol miktarda şeker ihtiva ediyor, aman dikkat!

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu