HaberlerYaşamYaşam - insan

Hamilelik Belirtileri

Hamileliğin ilk evresidir. Çocuk sahibi olmaya karar vermek ve ardından o günü özlemle beklemek. Her ay bir umutla takip edip dururken bir yandan da ben hamile miyim? Sorusu ile hem dem olmak. Bu süreçte beklemek zor gelse de belirtiler ile belki de hayatınızın en mutlu anlarını da yaşayacak yeni hayatınıza bu mutlulukla hazırlanacaksınız. Bu süreç de en çok merak edeceğiniz konu ise hamilelik bunun yanı sıra hamileliğin belirtileri. Sizler için hamilelik belirtilerini araştırdık.

Hamileliğin en yüksek belirtisi şüphesiz adet gecikmesidir. Bunda unutulmaması gereken en önemli nokta ise kesin sonuca yakın gözükse de kişiden kişiye farklılık göstereceği. Bazı kadınlar bu belirtiyi yaşamadan da hamile olabilir adet sonra gecikebilir. En yüksek belirti sayılsa da kesindir diyemeyeceğimizi hatırlatıyor diğer belirtilere geçiyorum. 

Bu arada konusu açılmışken hamile olacak bayanlar, hamilelik öncesinde doğum kontrol hapı kullanabiliyor. Bu süreçte bundan endişe edilebiliyor. Bu konu da kesinlikle telaş etmenize gerek olmadığını belirtmek isterim.

Gelelim diğer belirtilere; Yorgunluk. Memelerde büyüme ve hassasiyet. Mide bulantısı ve kusma. İştahın aşırı derecede açılması veya bazı gıdalardan tiksinme. Sık idrara çıkma. Ruh halinizde meydana gelen değişiklikler. Tüm bu belirtiler hamile bayanlar da sık yaşanan belirtilerdir.

Yazımızın sonunda, ne olursa olsun en kesin sonucun test sonrasında çıkacağını hatırlatmak isterim. Bazen tüm bu belirtilere rağmen hamile olmama ihtimalinizde mevcuttur. Hamile bayanların yaşadığı bu belirtiler ilk süreçte sizin mutlaka işinize yarayacak ve o aziz duyguyu yaşamanıza katkı sağlayacaktır.


pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu