HaberlerListelerSpor

Hakem Fırat Aydınus Küfür Etti

Futbol basınında yer alan haberlere göre 3 Mart 2019’da Yeni Malatyaspor’un evinde oynanan ve Başakşehir’in 2 gollü galibiyeti ile biten karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus’un hem maç içerisinde hem de maç sonrasında küfür ettiği iddiaları aydınlatıldı.

Yardımcı hakeme küfür etti

Maç sonrasında hakem soyunma odasına giden Fırat Aydınus, burada maçın yardımcı hakemi olan Yusuf Bozdoğan ile bir süre tartıştıktan sonra kendisine küfür etti. Soyunma odasından gelen tartışma sesleri rahatsız edici düzeye ulaşınca Türk Futbol Federasyonu tarafından maçın temsilcisi olarak görevlendirilen Cenk Altun; meydana gelen olayı federasyona bildirdi.

Temsilci ile de tartıştı

Kavganın bilgisinin federasyona iletildiği öğrenen Aydınus; bu kez temsilci Cenk Altun ile de tartıştı. Bunun üzerine Altun da Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hüsnü Güreli’ye şikayette bulundu. 

Temsilci Cenk Altun’un başkan Hüsnü Güreli’ye; Fırat Aydınus’un yardımcı hakem Yusuf Bozdoğan ile tartıştıp küfür ettikten sonra kendisi ile de tartıştığını rapor etmesi üzerine MHK soruşturma başlattı.

VAR kayıtları ile karar verilecek

MHK’nın olaylar üzerine Fırat Aydınus’u disiplin kuruluna sevk ettikten sonra maçın gözlemci raporları incelendi ancak raporda konuyla alakalı hiçbir bilgi bulunmadığı görüldü. Bir sonraki aşama olarak ise VAR kayıtları incelenecek.

Bozdoğan mahkemeye verecek

Kendisine “o bayrağı g…. s…..” şeklinde küfür edildiğini belirten maçın yardımcı hakemi Yusuf Bozdoğan ise Fırat Aydınus’u mahkemeye vereceğini belirtti.

MHK sonuna kadar gidecek

MHK’nın olayın derinlemesine araştırılması ve net bir sonuca ulaşılmadan kapatılmaması yönünde ısrarcı ve kararlı olduğu bildiriliyor. Hem saha içerisinde hem de maçtan sonra Fırat Aydınus ve yardımcısı arasında yaşanan olaylar aydınlatıldıktan sonra her iki hakem hakkında da disiplin kurulu nihai karara ulaşacak.

Fırat Aydınus’un hakemliği bitebilir

Tüm bunların yanında kurallara göre disiplin kurulundan Fırat Aydınus için çıkacak cezanın süresinin 3 ayı geçmesi durumunda, Aydınus’un hakemliği resmi olarak sona erecek. 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu