Faydalı BilgilerKimdir?Listeler

Hakan Şükür Kimdir?

Türkiye’nin en iyi futbolcularından Hakan Şükür 1 Eylül 1971 tarihinde Sakarya’nın Sapanca beldesinde dünyaya gelmiştir. Eski Türk Milli futbolcusu olan Şükür futbol hayatı sonrasında futbol yorumculuğu yapmış daha sonrasında ise siyasete atılmıştır. 11 Nisan Seçimlerinde Adalet Kalkınma Partisi’nden İstanbul Milletvekili olarak seçilmiş olan Hakan Şükür, futbol hayatı boyunca birçok kupa kaldırmış, Türk futboluna büyük katkılar sağlamıştır. 2008 yılında futbola veda eden ünlü futbolcu Süper Lig ve Avrupa Kupalarında en çok gol atan Türk futbolcusu unvanına sahiptir.

Futbol öncesinde basketbol oynayan ancak daha sonra babasının teşviki ile futbola yönelen Milli Futbolcu ilk formasını Sakaryaspor alt yapısında giymiştir. Gerek futbol hayatı, gerekse siyaset hayatı boyunca her zaman göz önünde olan Hakan Şükür’ün 2016 yılında gerçekleşen Darbe girişimine adının karışması nedeni ile tutuklama kararı alınması sonucu yurtdışına çıktığı söylenen haberler arasındadır. FETÖ olarak tabir edilen terör yanlısı grupta ismi geçen ünlü futbolcunun, kendisinin yurtdışına kaçması sonrasında FETÖ üyeliği kesinleşti ve şu sıralarda ABD’de yaşıyor ve kendisine açtığı restorandı işletiyor. Ülkemizde firari olarak aranmaktadır.

Hakan Şükür Millî takım istatistikleri

Hakan Şükür Millî takım istatistikleri

Hakan Şükür Dünya kupası golleri

Hakan Şükür Dünya kupası golleri

Hakan Şükür Kariyer istatistikleri

Hakan Şükür Kariyer istatistikleri

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu