HaberlerListelerSinema

Haftanın Film Önerileri

1. Blue Jay

Blue Jay

Haftanın ilk önerisi romantik-drama/komedi ile başlıyor. 

Birbirine delicesine aşık iki kişi yıllar içinde birbirlerinden ayrı düşmüşlerdir. Lise yıllarından sonra bir sebepten dolayı birbirleriyle görüşmeyen Jim(Mark Duplass) ve Amanda(Sarah Paulson) yıllar sonra büyüdükleri kasabada tesadüf eseri karşılaşıyorlar. Ve günün kalanını beraber geçiren ikili, eskilerden konuşuyorlar ve açılmamış yaralarını açıyorlar.

Neredeyse sadece iki kişi ile çekilen film  çok fazla farklı duyguyu içinde barındırıyor. Onlarla beraber eskileri hatırlayıp gülümserken zaman zaman da boğazınızda bir düğüm kalıyor. 80 dakikalık kısa süresiyle  zamanı az olanlar için de ideal olan bu hayatın içinden gelen bu filmi kaçırmayın.

2. Arrival (Geliş)

Arrival (Geliş)

Belki birçoğunuz izledi ama izlemeyenler de kalmasın diye ikinci öneri, bilim-kurgu/drama ile devam ediyor.

Bir gün 12 uzay gemisi, Dünya’nın farklı bölgelerine iniş yapıyorlar. Bizim odağımızda ise Amerika’ya inen uzay gemisi var. Uzay gemisinin indiği noktayı koruma altına alan Amerikan Ordusu saldırıya geçmeden önce uzaylılarla iletişim kurmak istiyor. Lakin uzaylıların çıkardıkları seslere bir anlam veremeyen Albay Weber(Forest Whitaker), yardımcı olması için bir dibilim uzmanı Louise(Amy Adams) ve bir matematik uzmanı Ian’ı yardımcı olması için bölgeye getiriyor. Böylelikle zorlu iletişim süreci başlıyor.

Fİlmi diğer uzaylı istilası filmlerinden ayıran özellik ise filmin işlenişi. Yaklaşık 2 saatlik bu filmi izlediğinizde ”Vay be!” diyeceksiniz.

3. Tropic Thunder (Tropik Fırtına)

Tropic Thunder (Tropik Fırtına)

Önerilerimi ”Yeter bu kadar drama, biraz da komedi öner.” diyen arkadaşlar için bir komedi önerisiyle tamamlıyorum.

Çeşitli filmlerde rol aldıktan sonra  ünlenen bir grup aktör, bir savaş  filmi çekmek için Vietnam’a giderler. Filmin yönetmeni daha gerçek bir film için çekmek için aktörlerimizi uzaktan çekmeye karar verir. Ellerinde  kıyafetler ve sahte silahlarla baş başa kalan bu grup ”Bizi filme çekiyorlar.” sanrısıyla kendi başına hareket eder ve bir müddet sonra kaybolur. Ve vahşi ormanda çeşitli tehlikelerle baş başa kalan grup yaşam mücadelesi vermeye başlar.

Kadrosunda Ben Stiller, Tom Cruise, Jack Black, Robert Downey Jr. gibi yıldız isimleri barındıran bu savaş filmi paradosinin sakın kaçırmayın.

Bu haftalık film önerilerimiz bu kadar. Diğer öneri yazılarında görüşmek üzere.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu