Sinema - Tv

Hafızalardan Silinmeyen O Efsane Diziler

Kimisi 90’lı, kimisi de 2000’li yıllara damga vurmuş, her bölümünü büyük bir keyifle izlediğimiz, her yeni sezonu sabırsızlıkla beklediğim efsane Amerikan dizileri… İzlemediyseniz, şimdi açın izleyin :)

Friends: Friends, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2004’e kadar toplam 10 sezon süren bir ABD komedi dizisidir. Sitcom yapımlarının en başarılılarından biridir. Dizinin yaratıcıları ise David Crane ve Marta Kauffman’dır. 100 kadar ülkede yayınlanan dizi, Türkiye’de de 2 sezon ‘sıkı dostlar’ adıyla yayınlanmıştır. Friends tüm dünyada en çok izlenen diziler sıralamasında 4. Sırada yer alıyor. Dizi final bölümünde toplam 51,1 milyon izleyici sayısı ile büyük bir başarıya imza atmıştır.

How I Meet Your Mother: 2000’li yıllara damga vuran dizilerin başında. Dizi, 2030 yılında baş karakterlerden Ted’in çocuklarının karşısına geçip anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlıyor ve bu hikaye tam 208 bölüm sürüyor. Kendini tekrar etmeden 208 bölüm çekilen dizide bu durum bir başarı olarak gösteriliyor. Dizi Ted ve Marshall’ın nasıl tanıştıkları ile başlıyor ve Yazarları olan Bays ve Thomas kendi hikayelerinden yola çıkarak karakterlere yön veriyorlar.

The O.C: The O.Cnin ilk sezonu A.B.D`de 5 Ağustos 2003`te gösterilmeye başlandı ve toplam 27 bölüm sürdü.İlk bölümle beraber Ryan Atwood için yeni bir hayat başlar.Ryan Newport`tan ayrılmak istemektedir ancak Seth ve Marissa onu kalmaya ikna ederler.Bu sezon sırasında,Ryan ve Marissa arasında bir ilişki başlar,Seth ve Summer birbirlerine aşık olurlar.

Gossip Girl: 2007 ve 2012 yılları arasında yayımlanan Gossip Girl’ün hayatımızdan ayrılmasından bu yana geçen yıllara rağmen dizi hala konuşulmaya devam ediyor. Yayımlandığı beş yıl boyunca dizi karakterlerinin her yaptıkları olay oldu. Kıyafetleri, aksesuarları, saç stilleri, hatta arkadaşlıkları bile trend olmayı başardı. Hatta o dönemlerde modayı yakından takip etmek için Gossip Girl izlemek yeterliydi

pomeranian boo fiyatları

Bir Yorum

  1. Evet yaşım itibariyle hepsini biliyorum ve çok severdim ama sadece yabancılara yer vermişsiniz bizim Türklerde de çok ilginç diziler vardı mesela uzaylı zekiye yada Perihan abla ha birde mahallenin muhtarları vardı daha neler vardı neler çok güzel günlerdi yeni nesil bu günleri bilmiyor anlamaz ama bizler 80 ve 90 kuşağı çok iyi biliyor ve anlıyor.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu