Faydalı BilgilerKimdir?ListelerTarih

HADES (PLUTON) Kimdir? Hakkında Bilgiler

Kronos ile Rea’nın çocuğu, Zeus İle Poseidon’un kardeşidir. Gücü yeraltına; bu ölüler ve yer altı zenginlikleri olarak kabul edilir, hükmetmektir. Adı önceleri görünmez kılan anlamına gelen Hades’tir. Ama daha sonra tüm yer altına hükmetmesi ve tüm yer altı hazinelerine sahip olması nedeniyle “Zenginleştiren” anlamına gelen Pluton adı verilmiştir. Hades’in de kardeşi Zeus gibi babasının elinden kurtulmasını annesi Rea sağlamıştır. Yoksa babası Kronos kendi tahtına göz diktiği sandığı çocuklarını yutarak yok ediyor ve böylece tahtını güvence altına almış oluyordu.

Hades yer altında ölüler imparatorluğuna hükmediyordu. Hades (Pluton) Yunan Tanrıları içerisinde en korkunç ve en acımasız olanıydı.

İlgili Makaleler

Bereket Tanrıçası Demether’in kızı Proserpina’yı (Persephone) kaçırarak evlenmiştir. Onu cehennem kraliçesi yapmıştır. Korkunç bir Tanrı olması nedeniyle, diğer tanrılar gibi sevilmemiş ve adından çok bahsedilmemiştir. Hades (Pluton) diğer Tanrılarla pek kaynaşmaz, genellikle kendi yer altı ülkesinde bulunmayı tercih ederdi. Olympos’ta pek görünmezdi.

Hades (Pluton) genellikle karısını kaçırma sahnesi ya da tahtında otururken resmedilmiştir . Üç başlı köpeği de yanıbaşındadır ve elinde de asası vardır.

Hades( Pluton) hep korkulan bir Tanrı olmuştur. Bu nedenle insanlar zaman zaman Hades’in yapacağı kötülüklerden korunmak için ona kurbanlar vermişlerdir.

Günümüz filmlerinde Zeus ve Poseidon gibi kullanılan bir Tanrıdır. Kötülüğü temsil etmesine rağmen sözünde durmak gibi bazı iyi özellikleri de vardır.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu