EğitimHaberlerListeler

Günümüzün Gözde Mesleği


Genelde üniversite yıllarında bir çoğumuzun aklında bir işfikri oluşmuştur ama ne yazık ki mezun olduktan sonra ya okuduğumuz bölümlealakalı ya da bize en yakın olan alanda işe başlarız. Aklımızda girişim fikri30’lu yaşlara kadar devam eder ama 30’lu yaşlardan sonra herkes Ege’ye yerleşipbutik kafe veya otel açma derdine düşüyoruz.


Genel olarak girişimlerin hayata geçmeme sebeplerininbaşında gerekli olan sermaye ve ortadaki olası riskler. Bu sebepler yüzündenbelki de nice girişim hayata geçemeden yaşamı sona erdi. Ülkemizde girişimcilikgeçmiş yıllarda çok gözde değildi ama artık melek yatırımcılarında destekleriile girişimcilik mesleği popülerliğini artırmaya başladı.


Sermaye anlamında ki destek konusunda ülkemizde gelişmeleryaşanıyor ama her girişimci risk alma konusunda yeteri kadar cesaretli değil.Aslında her girişimci risk almaz şöyle ki risk taşımayan girişimcilik çeşitleride vardır. Mesela ülkemizde 2010 yılından beri hizmet veren QNET’inürünlerinden alıp bu ürünleri doğrudan satış yöntemi ile satarak siz degirişimci olabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu