Haberler

Güney Kore’de ulusal felaket ilan edildi

Gün içerisinde gittikçe ilerleyen yangın nedeniyle Güney Kore’de ulusal felaket başlamış durumunda. Yangın nedeniyle şuana kadar 1 kişi hayatını kaybetti ve 11 kişi ise yaralandı.

Gece saatlerinde başlayıp şuana kadar nedeni tespit edilememiş olan yangın nedeniyle ülke içerisinde büyük bir orman alanı kül olmuş durumda.

Rüzgarın da etkisiyle hız kazanan yangın Sokcho, Gangneung ve Donghae kentlerine yayılırken, ülkede ulusal felaket ilan edilmiş durumda.

İlgili Makaleler

Güney Kore’de Başkent Seul’ün kuzeydoğusundaki Goseong kasabasından başlayan ve hızlı bir şekilde yayılan yangın, 400 ev ve 500 hektarlık alanın tahrip olmasına sebebiyet verdi.

Çalışmalara Büyük Bir Hızla Devam Ediliyor

Güney Kore’de başlayan yangının söndürme çalışmalarında toplamda 10.000 personel bulunuyor. Yangının rüzgar hızı ve yönü nedeniyle daha da hızlı ilerlediğini açıklayan itfaiye ekipleri, yoğun çalışmalar sonucunda nihayet yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Yangının ilerlediği yönde bulunan kasaba ve yerleşim yerlerinde bulunan toplam 4000 kişi de bölgeden tahliye edilmiş durumda.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, yangın nedeniyle bölgeden tahliye edilerek Cheonjin İlkokuluna yerleştirilen insanları ziyaret etti. İnsanların yaşadığı zorlukların hafifletilmesi için çalışmalara başlandığını açıklayan Başkan, her zaman bölge halkının yanında olacağını açıkladı.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu