ListelerYaşam - insan

Güçlü İnsanların 6 Sırrı

Güçlü hissetmek insanı daha mutlu etmenin yanında birde insanın kendisine karşı daha dürüst olmasını sağlamaktadır. Yazıda bahsedilen yöntemlerle ego en üst seviyeye çıkartılabilir ve bu başarılabilir. Yapılan çalışmalara göre güçlü insanlar daha mutlu olabiliyorlar çünkü daha özgün ve daha gerçek hissediyorlar kendilerini.

Ruhsal güç (kontrolün sende ve gücün belli bir seviyede olduğu hissi) mutluluğu getirir ve kariyer, ilişki, arkadaşlıklar gibi pek çok farklı platform için bu durum geçerli olur. Ayrıca güçlü hissettiğinizde, başkalarının düşünceleri ve değerlendirmeleri sizin için önemsiz olur ve bunun için endişelenmemeye başlarsınız.

Temelde, herkesi etkilemek için kendinizi zorlamayı bırakın.  Gerçekte insanlar, bir şeyin semeresini görmek için güçlü bir pozisyonda olması gerekmez. Gerçekte hissedilen güç, mevcut olan güçten çok daha önemli olabilir.  Hayatınızın her alanında daha çok otoriteye ve hakimiyete sahip olabilmeniz için birkaç öneri:

Yaşam alanınızı düzenleyin;

Eğer çalışma masanız dağınık ise stresli ve yardıma muhtaçmış gibi hissetmenizi sağlar. Hızlı bir düzenleme için, masanıza ofis gereçleri (kalemlik gibi) yerleştirin ve kabloların düzenli durmasını sağlayacak aparatlar kullanın. Ardından eşyalarınızı gözünüzün önünden çekmenize yarayacak kapalı bir dolap ya da çekmece yerleştirin. Böylece çalışma alanınız dışındaki yerler daha az önemli olmaya başlayacaktır ve dikkatiniz artacaktır.

Neleri kontrol edebildiğinize odaklanın;

Eğer kağıtların içinde boğuluyorsanız ve hafta boyunca yardıma ihtiyacınız olduğunu hissettiyseniz, birkaç dakikanızı ayırın ve ertesi gün neler yapacağınızı planlamaya çalışın. Kontrol duygusu üzerine yoğunlaşırken,  gerekli gördüğün gücü kendinde hissetmeye başlarsın.

Sosyal hayatınızda planlayıcı olun;

Genellikle arkadaş grubundan birine uyum sağlıyor olsan bile, adım at ve bazen planları sen yap.  Böylece arkadaşlık ilişkilerinden daha memnun olabilirsin. Planlar yap böylece bu yeni fikirlerini ortaya atmak için sana güç verir ve başka bir avantajı da gerçekten ilgi duyduğun şeyleri yapma şansına erişirsin.

Çekinmeden rahatça konuşabilmek için pratik yapın ;

İş yerinde otoritenin dışına çıkma biraz çaba gerektirir. Daha güçlü hissetmek aynı zamanda da görünmek için, dobra dobra konuşan akranlarının izini takip et. İpucu: üzerinde çalıştığın yeni bir projenin üzerinde konuşurken, sadece duyulabilecek bir ses kullanmak yerinde ilgili noktalardan heyecanla bahset. Böylece, güvenilir olmakla birlikte kendi gücünü de sergilemiş olursun.

Birkaç konuda sevgilinizin patronu olun ;

İlişkilerinizdeki gücünüzü hissetmek mutlulukla bağlantılıdır. Fakat bu kontrolü elde tutmak anlamına gelmiyor. Yeni şeyler önerme lüksüne sahip olun anlamında sadece. Mesela buluşma gününü seçin, ilişkinizi renklendirecek önerilerde bulunun. Kısacası ilişkinizdeki güç yüzdenizi arttırın.

 İlişkilerinizdeki hataları itiraf edin;

Genelde mutsuz olunduğunda suç hemen karşıdaki kişiye atılır, bu tamamen onun suçu, keşke bunu yapsa, keşke şunu dese. Bunun yerine kendinizde değiştirebileceğiniz bir şeye yoğunlaşın. Sizi tedirgin eden veya hoşunuza gitmeyen şey her ne ise bundaki rolünüzü anlamaya çalışın ve bunu değiştirebilmek için ne yapabileceğinizi düşünün.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu