Faydalı BilgilerListeler

Göz Farı Nasıl Seçilir ve Nasıl Sürülür?

Makyajın en önemli unsurlarından biri göz farlarıdır. Bunların doğru bir şekilde kullanımı mükemmel bir görüntü yakalamanızı sağlayabilir. Ama tabi bunun incelikleri vardır. Rastgele yapacağınız göz makyajı sizi yanlış sonuçlara götürebilir.

Göz makyajında saçınızın rengi, gözünüzün rengi ve ten renginizin yanında göz şeklinin nasıl olduğu da önemlidir. Çünkü farklı göz şekillerine farklı tipte makyaj yapılır. İlk önce bunu belirlemekle başlayabilirsiniz.

göz farı seçimi

Buna karar verdikten sonra, resimde her bir göz şekline nasıl sürülmüş makyaj bunu inceleyin. Örneğin; badem gözler için çok bir düşünmenize gerek yok. Genelde her tip makyaj bu göz tipine uymaktadır. Birbirine yakın gözler için gözün iç kısmına açık renk far sürerken, dış kısmına koyu renkleri tercih etmeniz lazım. Bu gözlerinizin birbirinden daha uzak durmasını sağlar. Eğer çıkık, şişkin gözlere sahipseniz, makyaj yaparken dış kısımlara önem vermelisiniz. Genellikle koyu ya da orta matlıkta renkleri kullanın. Ayrıca kipriklerinizi kıvırmanız da şişkinliği görünümü azaltır. Sadece üst kirpiklerinize sürerseniz daha faydalı olur. Göz kalemini alt kısımda sadece gözün içine sürün.

Düşük göz kapakları için mat renkleri (koyu ya da orta) tercih edin ve eyeliner sürerken geniş sürmeyin, siyah yerine griyi tercih edin. Farı kaşın orta bölümünden başlayarak dışa doğru sürün. Derin, çukur gözlere sahipseniz, gözün iç kısmına ve kirpiğe yakın kısma açık renk far sürün. Üst kısmına da daha koyu renkte pastel tonları kullanın.

Göz rengine göre far rengini şu şekilde belirleyebilirsiniz;

Kahverengi gözler: Her rengi seçebilirler, özellikle altın rengi, kahve-portakal tonları, gri-yeşiller, gri-maviler, haki yeşiller.

Yeşil gözler: Mürdüm, lila, gülkurusu tonları, kestane, şarap rengi, gri.

Mavi gözler: Kayısı, kahve-portakal, şeftali, şarap rengi tonları kullanabilirsiniz.

Ela gözler: Hiç düşünmenize bile gerek yok. Her renk ve renk karışımı size uyabilir.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu