Faydalı BilgilerListeler

Goril Koko’nun Bizlere Bir Mesajı Var!

Dostumuz Koko

Dostumuz Koko

Koko çok özel bir primat. 4 Temmuz 1971’de San Francisco Hayvanat Bahçesi’nde doğan Koko, Francine “Penny” Patterson isimli bir bakıcı tarafından bakılıyor. Bakıcısı onunla uzun süren  dostluklar kurdu.

İlgili Makaleler

Koko, hayvanların Yararları İçin İnsanlarla İletişime Geçiyor

Koko, hayvanların Yararları İçin İnsanlarla İletişime Geçiyor

Bakıcısı Koko’ya İşaret dilini öğretti. Kendisine uyarlanmış Amerikan işaret dili formu sayesinde bakıcısıyla ve diğer insanlarla iletişime geçebiliyor. Koko şuan 1000’in üzerinde işaret dili biliyor. Öğrendiği kelimeler sayesinde karpuzla su ve şekeri bağdaştırabiliyor.

Bu Tatlı Gorilin Mesajı

 Bu Tatlı Gorilin Mesajı

Bize gezegenin tek yaratığı olmadığımızı hatırlatan Koko  hepimizin paylaştığı gezegende insanoğlunun yaptığı hasarı  göstermek ve bu yanlışları düzeltmek için harekete geçme zamanı geldiğini söylüyor.

İşte Mesaj;

İşte Mesaj;

Ben gorilim, ben çiçeğim, hayvanım, ben doğayım.

İnsanlar, Koko insanları seviyor.

Dünya, Koko dünyayı seviyor ancak insanlar aptal.

Aptal!

Koko üzgün, Koko ağlıyor. Zaman daralıyor. Dünyayı düzeltmeliyiz. Dünya ya yardım etmeliyiz. Çabuk olmalıyız. Dünyayı koruyun. Doğa sizi görüyor. Teşekkürler.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu