Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

Google Play’de Bulunan En Kullanışlı 10 Google Ürünü

Android kullanıcıları için belkide daha önce duymadığı ama işine çok yarayacak en kullanışlı 10 Android uygulaması.

Google kelimesini günümüzde bilmeyen kalmamıştır. Hayatımızın her anına giren bu Google, bizlere büyük kolaylıklar sunmaktadır. İşte bu yazımızda belki de daha önce duymadığınız Google ürünleri…

10- Snapseed

Play Store’da bu tarz birçok program olmasına rağmen Google Snapseed en iyilerden biri diyebiliriz. Google Snapseed ile profesyonel kalitede fotoğraf düzenlemeleri yapmak artık mümkün. Bu program sayesinde bildiğiniz bütün uygulamaları unutacaksınız. Snapseed ile fotoğraflarınıza bir dokunuşla rötuş yapabilir, perspektifi ayarlayabilir, fotoğrafları yeniden düzenleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler
Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

9- Google Keep

Aklınızdakileri anında kaydetmek istemez miydiniz ? Cevabınız evetse bu program tam size göre. Google Keep sayesinde aklınızdakileri hemen kaydedebileceksiniz. Üstelik hızlı bir şekilde. Hareket halindeyken konuşarak sesli bir not girin ve Google Keep anında yazıya dönüştürsün. Google Keep, kolay bir şekilde not almanızı ve daha sonra aileniz veya arkadaşlarınızla paylaşmanıza yardımcı olacak çok güzel bir programdır.

Google Keep - Notlar ve Listeler
Google Keep - Notlar ve Listeler

8- Google Fit

Kim zamanında spor salonlarına başlayıp da bırakmadı ki ? Herkes bir kez de  olsa başlayıp fit olma isteğiyle spor salonuna gitmiştir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı ne yazık ki devam ettirebilenlerin sayısı çok az. Google Fit ile aktivitenizi zahmetsizce takip edebileceksiniz, form koruma hedeflerinize ulaşabileceksiniz, form korumanıza ilişkin ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz ve daha birçok özelliğe ulaşabileceksiniz.

7- Google Dökümanlar

Aslında Google Dökümanlar çok bilinen ve kullanışlı bir programdır. Bu nedenle listemize de koymak istedik. Google Dökümanlar ile döküman oluşturup, düzenleyebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz bu programları diğer kullanıcılarla paylaşma imkanını da yine Google Dökümanlar ile elde etmektesiniz. Microsoft Word dökümanlarını da yine bu program sayesinde açabilir ve düzenleyebilirsiniz. Daha birçok farklı özelliğe sahip olmak için Google Dökümanları deneyebilirsiniz.

Google Dokümanlar
Google Dokümanlar
Developer: Google LLC
Price: Free

6- Youtube İçerik Stüdyosu

Youtube kanalınız mı var? O zaman hemen indirmeniz gereken bir program. Youtube kanalınızı yönetmenin en kolay yolu. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde… Bu program sayesinde en son istatistiklere ulaşabilir, yorumları yanıtlayabilir, ve bildirim alabilirsiniz. Ve Youtube kanalınızla ilgili birçok bilgiye bu program sayesinde ulaşabilirsiniz.

YouTube Studio
YouTube Studio
Developer: Google LLC
Price: Free

5- Android Cihazımı Bul

Artık telefonum kayboldu derdi bitiyor. Android Cihaz Yöneticisi sayesinde kaybolan cihazlarınızın yerini bulabilir, içindeki verilerle birlikte güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. Cihazınızın ekran kilidi PIN’ini sıfırlayabilme özelliği de Android Cihaz Yöneticiyle kullanıcılara sunulmaktadır.

Google Cihazımı Bul
Google Cihazımı Bul
Developer: Google LLC
Price: Free

4- Google Goggles

Fotoğraf çekerek arama yapmak… Kulağa etkileyici geliyor değil mi ? Goggles sayesinde fotoğraf çekerek arama yapmak mümkün. Telefonunuzun kamerasıyla bir tablonun, ünlü veya önemli bir noktanın yada popüler bir resmin fotoğrafını çekerek arama yapabilirsiniz. Goggles aradığınız şeyi veritabanında bulabilirse size ilginç ve işe yarayan bilgiler sunmaktadır. Goggles, Türkçe dahil 8 dilde hizmet vermektedir.

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free

3- Androidify

Çok ilginç bir uygulama diyebiliriz. Bilinen android logosuna çeşitli kıyafetler giydirebilirsiniz, farklı yüz şekilleriyle lendi Androidfiy’nizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz Androidify’lerinizi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

2- Google Authenticator

Bu program sayesinde hesabınızın ele geçirilmesini önlemek için 2 adımlı doğrulama etkinleştirmesi yapabilirsiniz. Authenticator fazladan bir güvenlik katmanı ekleyerek hesabınızın başka ellere geçmesini engellemektedir. 2 adılı doğrulama sayesinde oturum açma sırasında hesap şifrenizin yanı sıra Google Authenticator uygulamasının oluşturduğu bir kodu da girmeniz gerekecektir.

Google Authenticator
Google Authenticator
Developer: Google LLC
Price: Free

1- Chromecast

Televizyonunuzda çevrimiçi video izlemenin en kolay yolu olarak Chromecast’i gösterebiliriz. Chromecast cihazlar, telefonunuzu tabletinizi veya dizüstü bilgisayarınızı kullanarak medyanızı Tv’nize yada hoparlörünüze canlı yayınlamanıza yarar.  Bu programda en sevilen Google uygulamaları arasında yer almaktadır.

TV Cast for Chromecast
TV Cast for Chromecast
Developer: 2kit consulting
Price: Free

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu