HaberlerListeler

Google Play Store Üzerindeki Birçok Uygulamada Virüs Tespit Edildi

Android telefonların uygulama ve oyun indirme merkezi olan Google Play Store Üzerindeki 200’den fazla uygulamada tehlikeli yazılımlar tespit edildi. Şuan Google’a bildirilen yazılımlar hakkında ne tarz bir karar alınacağı merak konusu.

Genelde Çocukların İndirmiş Olduğu Oyunlarda Virüs Bulunuyor

Bilgisayar korsanların öncelikli kitlesinde çocuklar ve genç yaştakiler bulunuyor. Çünkü genelde çocuklar birçok detayı gözden kaçırıyor ve uygulamanın kendisinden istemiş olduğu izinlere dikkat etmeden onu telefonuna kurabiliyor. Bu yüzden de ailelerin biraz daha dikkatli olması gerekmekte. Zaman zaman çocuklarınızın kullandığı tablet veya telefonları anti virüs yazılımları ile taramak doğru olacaktır.

Virüsler Sonradan Dahil Ediliyor

Google Play Store’a uygulama eklemek istediğiniz sırada büyük bir taramadan ve incelemeden geçiyorsunuz, ancak korsanlar buna da bir çare bulmuş gibi görünüyor. Uygulamalarını Play Store’a yüklerken içinde zararlı kodlar veya uygulamalar bulunmuyor ancak uygulama telefona kurulduktan sonra sunucudan otomatik olarak zararlı yazılım telefona kuruluyor. Genelde uygulamalar isimsiz ve logosuz olduğu için de bunları tespit etmemiz oldukça zor. Bu yüzden de oldukça dikkatli olmamız gerekiyor.

İşte Bazı Virüslü Uygulamalar

– Hoverboard Racing (5M+ İndirme)

– Real Tractor Farming Simulator (5M+ İndirme)

– Ambulance Rescue Driving (5M+ İndirme)

– Heavy Mountain Bus Simulator (5M+ İndirme)

– Fire Truck Emergency Driver (5M+ İndirme)

– Car Parking Challange (5M+ İndirme)

– Speed Boat Jet Ski Racing (5M+ İndirme)

Check Point şirketi bunlar ve benzeri uygulamalar hakkındaki raporunu hali hazırda Google’a göndermiş bulunuyor. Ancak henüz Google bu uygulamalar için bir adım atmadı. Yakın zamanda ise uygulamaların Google Play Store’dan tamamen kaldırılması bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu