HaberlerListeler

Google Fuchsia OS’ta Bütün Android Uygulamalar Çalışabilecek

Google tarafından Android işletim sisteminin yerini alması için geliştirilen Fuchsia OS işletim sistemiyle ilgili alınan bilgilere göre, Fuchsia OS şimdiye kadar çıkan bütün Android uygulamaları çalıştırabilecek.
Akıllı telefon pazarının tamamını elinde bulunduran işletim sistem Android ve iOS olunca, şimdiye kadar üretilen uygulamarın hepsi doğal olarak bu ikisi için yazıldı. Fakat piyasaya girmesi muhtemel olan yeni işletim sistemleri ise bu konuda ne gibi bir çalışma sergileyeceği merak konusu.Google’ın Fuchsia OS işletim sistemini geliştirdiğini biliyoruz buna karşılık Huawei’nin başkanı da kendi işletim sistemini geliştirdiklerini açıklamıştı. Uygulama marketiyle ilgili yaşanabilecek sorunlara karşın Fuchsia OS işletim sistemi Android’te yer alan bütün uygulamları çalıştırabilecek.

Uygulama geliştiricilerin bir şey yapmasına gerek kalmayacak

Android kaynak kodlarını inceleyen yazılımcılar kodlar arasında “Fuchsia cihazlara yönelik düzenlemeler”  geçen bir durumu fark ettiler. Ayrıca işletim sistemiyle gelen README içerisinde Fuchsia üzerinde ART (Android Run Time) desteği ile ilgili açıklamalar yer alıyor. Bundan da anlaşıldığı gibi yeni çıkacak işletim sistemi Android uygulamaların hepsini çalıştırabilir halde olacak ve bunun için uygulama geliştiricilerinin herhangi bir şey yapmasına gerek olmayacak.

Android uygulamaların uzantısı .apk yerine Fuchsia OS işletim sistemin .far uzantısı yer alacak.

Fuchsia OS yayınlandıktan sonra Chrome OS’un da yerini alacak ve bununla birlikte Google’un mobil sektördek tek işletim sistemi olacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu