HaberlerListeler

Google Chrome Şifrelerinizin Güvenli Olup Olmadığını Denetleyip Sizi Uyaracak

İnternet kullanıcılarının en korktuğu konuların başında kesinlikle siber güvenlik gelmektedir. Ben bilgisayarımda iş yapmıyorum diye düşünüyor olsanız bile, son yıllarda dünyada yaşanan en büyük sorun hızla artan veri ihlalleri oldu. Hatta dünyanın en büyük firmalarında bile bir çok güvenlik açığı yer almış ve kullanıcıların kişisel bilgilerini korsanlar ele geçirmişlerdi. 

İnternette en önemli şeylerden birisi kesinlikle bir yere üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenin güvenliğidir. Google bu konuda Chrome için bir eklenti çıkarttı ve kullanıcılarını k.adı ve şifrelerin güvenli olup olmadığı konusunda uyaracak.

Google Gizliliğin diğer işlemlerden daha önemli olduğunu belirtiyor

Google tarafından eklenen ve Chrome web kullanıcı mağazasına eklenen Pasword Checkup eklentisi sayesine eğer veri ihlalinden etkilenen bir hesabınız varsa o hesabın tekrardan güvenli hale getirilmesi konusunda sizi uyarıyor.  Password Checkup eklentisini yükledikten sonra, eğer kullanacağınız kullanıcı adı ve şifre daha önceden veri ihlalinden etkilenmişse sizi uyaracak ve bu bilgileri güncellemenizi isteyecek.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu