Faydalı BilgilerListeler

Girişimcilerin Yapmaması Gereken 5 Tehlikeli Hata

1. Vazgeçmemek

Vazgeçmemek

İlk başladığınız bir işin eksiği çok fazla olacaktır. Bir süre işleriniz kötüye de gidebilir. Toparlanma süreciniz uzun sürebilir. Fakat eğer çabalamaktan vazgeçmez, işinizin peşini bırakmaz iseniz her halükarda başarıya ulaşırsınız. 

2. Tüm kurşunları tek seferde harcamayın

Tüm kurşunları tek seferde harcamayın

İşe başlarken lokasyonunuzu yanlış veya sektörünüzü dar seçebilirsiniz. Bunu değiştirmek istediğiniz zaman yapabilecek fona ve zamana ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle işe başlarken eksikler ile başlayıp süreç ilerledikçe bunları çözmek gerekir. Mükemmeliyetçilik kenarda köşede bir fonun kalmamasına neden olabilir. Bu da işiniz devamlı kötüye gitmesine tabiki…

3. Patronluk havasına girmemek

Patronluk havasına girmemek

İşler yoluna yavaş yavaş girmeye başladığı zaman işin başından ayrılmak, görev dağıtımı yapmak yerine üstündeki görevi başkalarına yükleyip dinlenmeye geçmek yapılabilecek en büyük hatadır. Her işi tek başına yapmak imkansızdır evet, fakat eski gösterilen ilgiyi göstermemek girişiminizi sekteye uğratabilir. 

4. Gelecek için planlar yapın

Gelecek için planlar yapın

Her zaman ilerisini ve daha fazlasını düşünün. Adımları sağlam ve yavaş atmakta fayda var tabiki, fakat bu işlerin bir anda yoluna girip hızlı bir yükselişe geçmesine engel değil. İşinizi büyütmeyi daha fazlasını her zaman düşünün.

5. Her işi kendiniz yapmayın

Her işi kendiniz yapmayın

Son tavsiyemiz iş yerinide yapılan her görevle ilgili malumatınız olsun fakat her işi siz yapmayın. Tek bir iş yeri için yapılabilecek bir şey iken iş yeri ve sayısı büyüdüğünde bu imkansız hale gelecektir. Bu nedenle görev paylaşımı yapabilecek güvenilir ve becerikli insanlarla çalışın.

Daha birçok öneri için güzel bir video: https://bit.ly/2CvnUOR

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu