Getir, 300 Milyon Dolar Yatırım Alarak 2.6 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Online market ve yemek sipariş uygulaması Getir, son aldığı 300 milyon dolar yatırımla birlikte değerini 2.6 milyar dolara çıkartmayı başardı.

Bir süredir hayatımızda olan ve kullanımı hızla artan yemek ve market siparişi uygulaması Getir, üst üste yatırım almaya devam etti. Şirketin kurucusu Nazım Salur tarafından yapılan açıklamaya göre 300 milyon dolar yatırın alan şirketin değeri 2.6 milyar dolara ulaştı.

Yatırım almaya devam eden Getir, aldığı yatırımlar sayesinde yurt dışında da büyümeyi planlıyor. Bir süre önce Londra’da online hizmetine başlayan şirket kısa bir süre içerisinde İngiltere’de genişleyip ardından Fransa, Hollanda, Almanya gibi ülkelere girmeyi planlıyor.

Getir’in aldığı yatırım tutarının bir kısmını bayilerine ve çalışanlarına dağıtacağını belirten Salur, konuyla ilgili “Getir’in Unicorn olmasında en önemli katkıyı veren bayilerimizin saha çalışanları olan kurye ve depo görevlilerine kıdeme dayalı olarak dağıtılmak üzere, 25 milyon TL’yi bayilerimiz kanalıyla paylaşacağımızı da belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Uygulamayı daha önce kullanmadıysanız aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Getir ve Getir yemek uygulamaları bir birinden avantajlı indirimler ve kampanyalar sunmaktadır.

Developer: Getir
Price: Free
Developer: getir
Price: Free
Exit mobile version