Haberlerİlginç Haberler

Gergedan öldürmek isteyen kaçak avcıyı fil ezdi, aslanlar da yedi

Güney Afrika’da yer alan Kruger Ulusal Parkına kaçak avcılık yapmak isteyen kişi istediğini alamadı. Avcının önce filler tarafından ezilip, ardından da aslanlar tarafından yenildiğini açıklayan ulusal park yetkilileri insanların bu tarz kaçak avlanmadan uzak durmaları gerektiğini açıkladı.

Güney Afrika ve Mozambik arasında yer alan Kruger Ulusal Parkında yaşanan olayda avcıların bir grup halinde dolaştıklarını ve o dönem birçok gergedanı öldürdüklerini belirleyen yetkililer şimdi de diğer avcıların peşine düşmüş durumda. Gergedan ve bölgede bulunan aslan, çıta gibi hayvanları öldürmek amacıyla gelişmiş mermileri ve silahları bulunduğu bilinen grubun peşine düşen askerler de önlemlerini almış durumda. Olası bir çatışma durumunda kişilere çekinilmeden ateş edilmesi bekleniyor.

Boynuzları Satılacağı İçin Her Yıl Binlerce Gergedan Öldürülüyor

Bölgedeki kaçak avlanmanın en büyük nedenlerinden birisi de şüphesi ki gergedanların boynuzlarının satılması. Her yıl boynuzları satılacağı için binlerce gergedan vicdansız avcılar tarafından öldürülmekte. Boynuzların içerisinde keratin ve bazı diğer önemli maddelerin bolca bulunması nedeniyle gergedanlar katlediliyor. Özellikle Çin’de gergedan boynuzunun önemli bir karaborsası bulunmakta. Her gün milyonlarca dolar değerinde bir ticaretin döndüğü tahmin edilen Çin’de bu işi yapan büyük mafya liderleri bulunuyor. Maddeleri işleyerek Avrupa pazarına kaçak yollardan sokan bu kişilerin önüne geçilmesi için yapılan çalışmalar hız kazanmış durumda.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu