EDİTÖR BAŞVURU
Sinema

Gerçek Hayattan Uyarlama En İyi 5 Film

Bazı filmler gerçek hayatta insanların yaşadığı hikayelerden uyarlama olarak yapılır. Çok ilgi gören ve mutlaka izlemeniz gereken bu filmlerden bazıları şunlardır.

Film sektörü her geçen gün gelişmekte. Gerek fantastik gerek bilim kurgu bir çok alanda binlerce çeşit film bulunmakta. Bunlardan bazıları gerçek hayatta insanların yaşadığı hikayelerden uyarlama olarak yapılır. Çok ilgi gören ve mutlaka izlemeniz gereken bu filmlerden bazıları şunlardır.

1. The Aviator

The Aviator

Film Howard Huges’ın hiçlikten gelerek zengin oluşunu anlatan filmdir. Havacılık ve sinema alanındaki başarıları kadar aşk hayatıyla da dikkat çeken biriydi. Filmde Howard Huges’ı Leonardo DiCaprio canlandırmaktadır.

2. 127 Hours

127 Hours

Aron Ralston bir dağcıdır. Kimseye haber vermeden çıktığı yolculukta büyük bir kaya parçasına sıkışır. Ordan 127 saatte kurtulan Aron’un gerçek hikayesini anlatan filmdir.

3. Titanic

Titanic

Çoğumuzun bildiği bir hikayedir aslında. Zamanında “Batmayan GEMİ”, “Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz” denilen geminin adıdır Titatnic. Fakat buz dağına çarpması sonu batmasıyla tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Daha sonra da filmi çekilmiştir. Baş rollerinde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in filmi hala izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ederiz.

4. Zodiac

Zodiac

San Franszco’da bir seri katil polis merkezine sürekli mektuplar atarak onlarla alay etmektedir. Dedektifler, gazeteciler ve pek çok kişi bu adamı yakalamak için büyük uğraşlar vermektedir. Gerçek bir hikayeden alıntı olduğunu bildiğinizde tüylerinizi diken diken eden filmi kesinlikle izlemenizi öneririz.

5. Catch Me If You Can – Sıkıysa Yakala

Catch Me If You Can - Sıkıysa Yakala

Başrolde Leonardo DiCapro ve Tom Hanks’in olduğu film bir dolandırıcının yıllarca nasıl yaşadığını anlatmaktadır.Ülkemizde Sıkıysa Yakala adıyla vizyona giren bu başyapıtı ölmeden mutlaka izlemelisiniz.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu