ListelerYaşam - insan

Gerçek bir centilmenin ender bulunan 7 özelliği

Kadınların çok büyük bir kısmı centilmen bir erkekler birlikte olmak ve güzel bir hayat geçirmek ister. Peki gerçek bir centilmen nasıl anlaşılır?

Erkeksi tavırlar

Pek çok kadının modern erkeklerde erkeksi tavırların eksik olduğunu düşündüğünden eminim. Gerçek bir centilmen anne babanızla tanıştığınız zaman onun ne yapacağından ya da söyleyeceğinden endişe etmezsiniz. Hiçbir zaman uygunsuz davranmaz. Gerçek bir centilmen kadınına sandalyeyi çekmek ya da kapıyı tutmak gibi geleneksel hareketler yapmaktan çekinmez. Gerçek bir centilmen kadınına hak ettiği şekilde davranır.

gerçek centilmen

Sabır

Sabır gerçek bir centilmenin nadir özelliklerindendir. Bazen erkekler farkında olmadan kadını fiziksel olmaya itebilir. Belki bu sizin için çok kötü olmayabilir ama bir kadını özellikle ilişkide ilerlemeye hazır değilse rahatsız edebilir. Eğer erkeğiniz gerçek bir centilmense bekleme arzunuza anlayış gösterecektir ve kararınızı destekleyecektir.

Sakinlik

Herkesin öfkelenmeye hakkı vardır ancak gerçek bir centilmen her koşulda sakin ve soğukkanlı kalır. Her zaman öfkesiyle nasıl başa çıkacağını bilir ve öfkesinin karakterini bastırmasına izin vermez. Böyle bir erkek öfkesini size yansıtmaz.

Gerçek bir centilmen asla küfür etmez

Gerçek bir centilmen doğal olarak Disney çizgi filmlerindeki prenslerden birazcık farklı davranacaktır. Tabii ki etrafta size aşkını şarkılarla anlatarak, dans ederek dolaşmayacaktır. İlişkiniz gerçek olacaktır ve bazen sıkıntılar olması doğaldır. Ancak öfke ve heyecandan kaynaklanan tepkilerle bu tepkilerin sizi hedef alması arasında büyük bir fark vardır. Gerçek bir centilmen asla sizi hedef alan küfür sözcükleri kullanmaz.

Gerçek bir centilmen asla sizi rahatsız hissettirmez

Gerçek bir centilmen hiçbir zaman uygunsuz şakalar yapmaz ve sizi konuşmak istemediğiniz bir konuya çekmez. Hiçbir zaman sizi kötü ve rahatsız hissettirecek bir davranışta bulunmaz. Gerçek bir centilmenin etrafındaysanız kesinlikle kendinizi rahat ve iyi hissedersiniz.

Küçük tatlılıklar

“Teşekkür ederim” ve “lütfen” küçük ama çok etkili sözcükleridir. Bir insana minnettarlığınızı ya da beğeninizi ifade etmek önemli bir şeydir. Küçücük bir övgü ve teşekkür bile birisinin gününü aydınlatabilir. Hepsi bir kenara, saç stilinize kompliman yapılması hoşunuza gitmez mi? Erkeğinizin yoldan gelip geçenlere gülümsemesini, satıcılara ve garsonlara kibar davranmasını istersiniz. Etraftaki insanlar bu gerçek centilmene gıptayla bakacak ve onun sevdiği kadın olduğunuz için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

Güçlü ahlaki değerler

Gerçek bir centilmen bir kadından asla faydalanmaz. Hiçbir zaman hırsızlık yapmaz ya da alkollü araba kullanmaz. Hiçbir zaman kötü ya da yanlış olduğunu düşündüğü bir şey yapmaz. Gerçek bir centilmen güçlü ahlaki değerlere sahiptir ve neyin iyi neyin kötü olduğunu iyi bilir.

Gerçek centilmenler gerçekten var. Bir gün onlardan birisiyle gerçekten tanışacağınıza inanmalısınız. Sadece kötü erkeklerin olduğunu düşünmekten vazgeçmelisiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu