HaberlerListelerSinema

Gelmiş Geçmiş En İyi 8 Korku Filmi

1. Kötü Ruh İMDB: 7.4

Kötü Ruh İMDB: 7.4

Kendi halinde bir aile oturdukları evin bir mezar üzerinde olduğundan habersiz yaşamlarını sürdürmektedir. Ancak bir süre sonra hayaletler ev içerisindeki herkesi rahatsız etmeye başlar. Evin küçük kızı hayaletler tarafından başka bir boyuta götürülür. Anne ve babası kızlarını kurtarmak için farklı ve esrarengiz her yolu denemek için mücadeleye başlar.

2. Texas Katliamı İMDB: 7.5

Texas Katliamı İMDB: 7.5

Dedelerinin mezarını kontrol etmesi gereken iki kardeşin yanlarına arkadaşlarını da alarak işleri yapmak üzere yola koyulmasıyla başlar. Daha sonrasında dedelerinden kalma evin bulunduğu bölgeyi ziyaret etmek isteyen gençler yolda rastladıkları bir yabancı da arabalarına alırlar ve çiftlik evine varırlar. Normal görünüme sahip olmayan bu yabancı ve gençler arasında büyük bir kâbus yaşanmaya başlar. 1974 yapımı korku filmi.

3. Elm Sokağı’nda Kâbus İMDB:7.5

Elm Sokağı’nda Kâbus İMDB:7.5

Amerika’da bir mahallede gençler esrarengiz şekilde ölmeye başlar. Gördükleri kâbusların içinde yer alan bıçaklı ve ürkütücü bir adam tarafından öldürülen bu gençler rüya esnasında infaz edilmektedir. Geçmişte öldürdüğü çocukların ailesi tarafından öldürülen bu adam şimdi yeni nesilden intikam almaktadır.

4. Gir Kanıma İMDB: 8.0

Gir Kanıma İMDB: 8.0

İçine kapanık ve yalnız 12 yaşındaki küçük kız ve komşusu Abby arasında geçen hikâye onların tanışmasıyla başlar. Komşusunun büyük bir sırrı vardır ve onu tanıdıkça bu sırra ulaşan küçük kız onu arkadaşlarından intikam almak için kullanır ve bir süre sonra bu durumdan korku duymaya başlar. Ona kan bulması gerektiği anlarda bunu yapmak istemeyen ancak komşusuna karşı büyük bir sevgi hisseden küçük kızın yaşadığı korku hikâyesidir.

5. Şeytan İMDB: 8.0

Şeytan İMDB: 8.0

Bir ailenin 12 yaşındaki kızı tuhaf hareketler yapmaya başlar ve aile bu durum karşısında kızı bir doktora götürür. Daha önce rastlanan bir durum olması nedeniyle doktorlar derdine çare bulamazlar. Acayip sesler çıkararak şiddetli titremeler geçiren kızın içine şeytan kaçtığı anlaşılır ve bu durum ile mücadele etmek oldukça zordur.

6. Rosemary’nin Bebeği İMDB: 8.0

Rosemary’nin Bebeği İMDB: 8.0

Ünlü biri olmak için uğraşan Guy ve karısı Rosemary hayatlarını birleştirir ve bir daire kiralayıp yerleşirler. Üst katlarındaki gizemli çift tarafından rahatsız olan Rose bu durumu eşine anlatamamaktadır. Bir gün gördüğü şeytani rüya içerisinde tecavüze uğrar ve rüya sonucunda Rose gerçekten hamiledir. Sonrasında esrarengiz olayların takip ettiği hikâye 1968 yapımı unutulmaz korku filmlerindendir.

7. Jaws İMDB: 8.1

Jaws İMDB: 8.1

Tatil kasabası olan Amity Adası tehlikeli bir köpek balığı tarafından keşfedilir ve sık sık ziyaret edilir. Sürekli ölümlerin yaşandığı kasabada gerçekler Belediye başkanı tarafından saklanır ancak bir çocuğun ölümünün ardından derin bir araştırma başlatılır bu canavarın yok edilmesi için mücadele başlatılır. 1975 yapımı macera ve korku filmi olan Jaws’ın daha sonra yeni versiyonları da çekilmiştir.

8. Şey İMDB: 8.2

Şey İMDB: 8.2

Norveçli bilim adamları kuzey kutbunda bir kurdun arkasından giderler ancak uzun yolculuk sonunda esrarengiz bir şekilde ölmüş halde bulunurlar. Amerikalı bilim adamları bu esrarengiz ölümü araştırmak için işe başlarlar. Hiç beklemedikleri bir yaratığın cesedi ile karşılaşırlar ve otopsi için onu laboratuara götürürler ancak çok ürkütücü olan bu bedenin arkasında başka hikâyelerde yer almaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu