EDİTÖR BAŞVURU
Sinema

Gelmiş Geçmiş En İyi 7 Çocuk Filmi

90’lı yıllarda çocuk olanlar birbirinden güzel filmleri asla unutmazlar. Defalarca izlesek de asla sıkılmayacağımız bu filmler bir döneme damgasını vurmuş, bizi yer yer ağlatmış yer yer güldürmüş hatta hayatımızı etkilemiş filmlerdi. Peki neydi onlar? İşte karşınızda, 90’larda hayatımıza girmiş çocuk filmleri eşliğinde, birkaç tane de şimdiki çocukların da ilgisini çekebilecek en iyi çocuk filmleri listesi.

Sizin bu listede mutlaka yer almasını istediğiniz film hangisi?

#1 E.T

E.T

E.T diyor bir anlığına susuyoruz. 1982 yapımı, uzun adıyla Extra-Terrestrial, gelmiş geçmiş en iyi çocuk filmlerinden biri. Şimdi izlesek şimdi ağlarız o derece. Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği bu şaheseri eğer çocuğunuz hala izlemediyse, hiç durmayın diyoruz!

#2 Aslan Kral – The Lion King

Aslan Kral – The Lion King

İşte büyük küçük ayırt etmeden her izlediğimizde bizi ağlatan bir film. Öyle ki şarkısını duyunca bile tüylerimiz ürperiyor. Bizce gelmiş geçmiş en iyi çocuk filmlerinden, hatta en iyi filmlerden biri.

#3 Shrek

Shrek

Bir diğer “bizim zamanımızda yoktu, şimdiki çocuklar çok şanslı” filmi daha. Serinin her filmini severek izliyor, her seferinde Türkçe dublajını kimin seslendireceğini merakla bekliyoruz. Ha bir de o kurabiyeler çok şirin değil mi yaaa? (yaş olmuş 30 küsür)

#4 Kayıp Balık Nemo – Finding Nemo

Kayıp Balık Nemo – Finding Nemo

Diğer filmlere kıyasla daha yeni bir film olan Finding Nemo, devam filmi ile hala konuşuluyor. Bu film bizim gençliğimizi değil de, şimdiki çocukları oldukça etkilemiş durumda. Üstelik oldukça komik ve biz bile seve seve izliyoruz.

[irp]

#5 Evde Tek Başına – Home Alone

Evde Tek Başına – Home Alone

Evde Tek Başına adıyla gösterime giren 1990 yapımı filmin ilk serisini defalarca izlemiş olabiliriz, fakat halen her seferinde merakla Macaulay Culkin’in ne yapacağını bekliyoruz. Bizce üzerinden yıllar geçse bile halen çocuklarımıza izletebileceğimiz çok eğlenceli bir çocuk filmi.

#6 Kanca – Hook

Kanca – Hook

Peter Pan ve Tinkerbell hayranıysanız büyük ihtimalle bu film sayesindedir. Kaçınız bu filmi izledikten sonra uçabileceğinize inanıp bir sandalyeden aşağı atlamadınız? Hadi dürüst olun…

#7 Richie Rich

Richie Rich 1994

1994 yapımı Richie Rich’teki sarışın ve süper zengin çocuğu hepiniz hatırlarsınız. Kendisi bir çocuk olarak para konusunu tam kavrayamamış, maceradan maceraya atılmıştı. Biz de saf duygularla izler, paradan etkilenmez aksine yaşadığı birbirinden komik olaylara güler dururduk. Ah nerde o günler…

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu