ListelerSinema

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi

Mafya filmi izlemeyi seviyorsanız gelmiş geçmiş en iyi 10 mafya filminin yer aldığı bu listeyi kesin seveceksiniz. İçinde hala daha izlemediniz varsa kesinlikle izlemelisiniz.

Sinemalarda çıkan mafya filmlerinin büyük çoğunluğu gerçek hayattan esinlenilerek yapılan filmlerdir. Mafyaları gerçekte sevmesek te mafya filmi izlemek gerek senaryosu gerekse aksiyonlarıyla hoşumuza gidiyor diyebilirim. Şimdiye kadar yüzlerce mafya filmi çekilmiştir fakat bunlardan bazıları akıllara kazınmıştır ve çok büyük hayran kitleleri oluşturmuştur. Bu listede size kesinlikle izlemeniz gereken gelmiş geçmiş en iyi 10 mafya filmini sıraladık.

The Departed (Köstebek)

The Departed (Köstebek)

Frank Costello güçlü bir mafya babasıdır. Polis Billy Costigana mafyaya sızma görevi verilir. Billy mafyaya girip Costello’nun güvenini kazanmak zorundadır.

https://www.imdb.com/title/tt0407887/

City Of God (Tanrı Kent)

City Of God (Tanrı Kent)

2002 Brezilya yapımı olan filmde 10 yaşından itibaren hayatını soygun yaparak geçindiren bir grup çocuğun hikayesini konu alıyor.

Carlito’s Way (Carlitonun Yolu)

Carlito's Way (Carlitonun Yolu)

Al pacino yani Carlito uyuşturucu kaçakçılığından hapse girip çıkmış eski bir mahkumdur. Carlito hapisten çıktıktan sonra hatasız bir hayat düşler fakat geçmiş yakasını bırakmaz.

The Untouchables (Dokunulmazlar)

The Untouchables (Dokunulmazlar)

1987 tarihli Film’de Kevin Costner, Sean Connery,Robert De Niro gibi bir çok ünlü isim var. Suç oranının çok yüksek bir dönemde bir ajanın güçlü bir mafya babasına karşı verdiği mücadeleyi izliyoruz.

Scarface (Yaralı Yüz)

Scarface (Yaralı Yüz)

De Palma ve Al Paçino’nun enfes buluşmasına tanıklık ettiğimiz filmde öfkenin bir adamı nasıl uçuruma sürüklediğini izliyoruz.

Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri)

Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri)

En iyi mafya filmleri arasında yer alan Reservoir Dogs(Rezervuar Köpekleri) 1992 yılı Tarantino filmidir.

Goodfellas (Sıkı Dostlar)

Goodfellas (Sıkı Dostlar)

Gerçek hayatta yaşanmış bir konunun ele alındığı filmde Robert De Niro, Ray Liotta ve Joe Pesci rol alıyor.

Once Upon a Time in America (Bir Zamanlar Amerika)

Once Upon a Time in America (Bir Zamanlar Amerika)

Sergio Leone’nin yönettiği son film olan Once Upon a Time in America(Bir Zamanlar Amerika) 1984 yılı İtalya ABD ortak yapımıdır.

Baba – The Godfather II

Baba - The Godfather II

1974 yapımı olan film toplam 6 Oscar ödülü almıştır. Şimdiye kadar yapılmış en iyi mafya filmi hangisi diye sorsalar büyük bir çoğunluk kesinlikle Baba serisini söyleyecektir.

Baba – The Godfather

Baba - The Godfather

Sinema izleyicilerine mafya filmlerini sevdiren serinin ilk filmi. Üzerinden yıllar geçse bile bu filmde yer alan replikleri hala daha bir yerde görebilirsiniz. Aynı ismi taşıdığı Mario Puzo romanından sinemaya uyarlanmıştır. Marlon Brando ve Al Paçino baş roldedir. Henüz

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu