EğitimHaberlerListeler

Gelecekte Pişmanlık Yaşamamak İçin: Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi 2018


 Seçtiğimiz meslek bunlardan biri. Yanlış bir karar vermemek için iyi düşünmeli iyi tartmalıyız çünkü bundan sonraki hayatımız boyunca o meslekle yaşamak bütün günlerimizi, haftalarımızı, yıllarımızı o meslekle geçirmek durumundayız.

İsim olarak bize havalı gelen, reklamlarda, dizilerde gördüğümüz meslekler aslında bize ne kadar yatkın? Yıllarca sıkılmadan yapabilecek miyiz? Hatta daha en başında üniversite okurken bölüm derslerini yapabilecek miyiz? 

Bir çok öğrenci daha meslek hayatlarına adım atmadan üniversitede sıkılıp, yapamayacağını anlayıp okulu yarım bırakıyor. Bu tarz yanlış tercihlerden dolayı hayatından uzun bir zaman kaybeden örnek sayısı oldukça fazla. “Zaman” hayatın en önemli, gittiği zaman asla geri gelmeyecek kavramı.


Zamanınızı boşa harcamamak ve tercih zamanına kadar olan sürenizi doğru kullanmak için hatta tabir-i caizse geleceğinize yatırım yapmak için eğer tercihiniz sosyal bilimlerden bir meslek seçiminde bulunmaksa, İbn Haldun Üniversitesi’nin Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne katılın. 


Mesleğinde uzman kişilerle geçireceğiniz vakitler, bölümlerin hocalarına birebir soru sorma imkanlarıyla en doğru kararı verebilmeniz için size yardımcı olacak bir zirve. 


Sadece sohbetlerin ve konferansların size yetmeyeceğini düşünüyorsanız -ki yetmeyecek, sizin için kurulan atölyelerden de faydalanabilirsiniz. Bölümler için özel olarak kurulan atölyelere girip o bölümlerin derslerinde neler işlenecek, ilerde neler yapabileceksiniz bunları deneyimleyebilirsiniz. Mesala bir hukuk atölyesinde dava çözerek bunun yapabilip yapamayacağınızı şimdiden görebilirsiniz. 


En doğru kararı verebilmeniz için tüm uzman tercih rehberleri, akademisyenler, atölyeler, konferanslar İbn Haldun Üniversitesi’nde sizi bekliyor. Üstelik motivasyonunuz için sosyal etkinlikleri de unutmayarak. Konserler, boğaz turları ve stand up gösterileri de sizin için Zirve’de olacak. Başvurular devam ederken bu fırsatı geleceğiniz için mutlaka değerlendirin. 

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu