HaberlerListelerÜnlüler

Gelecek Seçimlerde Sosyal Medya Fenomeni Adaylar Görebiliriz

Yerel seçimler yaklaştıkça adaylar birçok platform üzerinden kendilerine oy toplamak adına reklamlara başladılar. Sosyal medya da bu platformların başında geliyor. Özellikle yerel halka reklamlarını hedeflemeyi başaran adaylara olan ilgi de artıyor. Bu yüzden hali hazırda sosyal medyada milyonlarca takipçiye sahip olan kişilerin aday olması halinde binlerce kişiyi peşine takabileceği tahmin edilmekte.

Sosyal Medya Derneği Başkanından Açıklamalar

Türkiye Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan’dan gelen açıklamalara göre ileride sosyal medya fenomeni adaylar görebiliriz. Said Ercan: “Afiş dönemi bitti, hatta afiş asan partiler gençlere artık sempatik gelmiyor. Bu nedenle de ilerleyen seçimlerde fenomen adaylar görmemiz artık mümkün. Ülkemizde Facebook’ta 43, Instagram’da 37, Twitter’da ise 9 milyon kullanıcı olduğunu düşününce bu durum imkansız değil.”

Her İlde Bir Fenomen

Ülke genelinde en küçük ilden tutun da en büyük illere kadar artık her yerde bir sosyal medya fenomeni bulunuyor. Özellikle genç ve orta yaşlı insanları kolayca kendisine çekebileceği düşünülen bu kişilerin aday olması halinde yerel halktan destek alacaklardır. Şuan için bu durum ülkemiz için zor veya imkansız görünse de ilerleyen yıllarda sosyal medyada ün salmış kişilerin belediye veya muhtar adayı olduğunu görmemiz mümkün.

Partilerden Sosyal Medya Yönelimi

Artık birçok parti de seçim vaatlerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları reklamlar ile halka açıklamaya başladılar. Özellikle alan hedeflemeli ve yaş seçimli reklam seçenekleri olduğu için doğrudan doğruya en doğru kitlelere ulaşılabiliyor. Hem de daha ucuz ve gürültüsüz olduğu için partilerin bu alana yönelimi ilerleyen yıllarda daha da artacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu