HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Geleceğin Rağbet Gören Meslek Dalları

1. Teknolojiye Dayalı Meslekler

Teknolojiye Dayalı Meslekler

Bilgisayar mühendisliği, eğitim teknolojileri, bilgisayar yazılım uzmanlığı, web tasarım, grafik kısaca teknolojiye dair her şey diyebiliriz. 

2. Aile danışmanlığı

Aile danışmanlığı

Boşanmaların bu kadar arttığı bir zamanda şüphesiz revaçta olan meslek dallarından biri de aile danışmanlığıdır. Aile danışmanları, çiftlere terapi veren, aile içinde sağlıklı iletişimin kurulması için öneri ve çözüm sunan, ayrılık ya da birleşme kararlarında etkili olan kimselerdir.

3. Tıp

Tıp

Tüm zamanların en çok ilgi toplayan meslek dallarından biridir. Hastalıkların arttığı şu zamanda şüphesiz tıp her geçen gün popülaritesini artıran mesleklerin içinde yerini almaktadır. Günümüzde modern tıbba olduğu kadar alternatif tıbba da her geçen gün ilgi artmaktadır. İnsanlar artık ilaçlarla değil bitkilerle tedavi olmayı tercih etmektedir.

4. Psikolojik danışmanlık

Psikolojik danışmanlık

Gündelik hayatta stresi yönetememek, sosyal medyanın aşırı kullanılması ile birlikte zayıflayan insan ilişkileri ve şehir yaşamı insanı her geçen gün biraz daha yalnızlaştırmaktadır. Bu nedenle insanlar daha çok psikolojik danışmana ihtiyaç duymaktadır.

5. Online satış

Online satış

İnternetin hayatımıza dahil olması ile birlikte insanların da bir takım alışkanlıkları değişmeye başladı. İnsanlar daha önce çarşı Pazar gezerek yaptığı alışverişi şimdi internetten evinde oturduğu yerden tek tuşla halletmeye başladı. Bu da internette satışı daha cazip hale getirmeye başladı. İnternette sanal mağaza açarak ürünlerini burada satmak son derece karlı işlerden biridir. İnsanların sosyal medya tutkusunun her geçen gün biraz daha arttığını düşünürsek  sanal mağazacılık, online satışın da gelecekte ne kadar rağbet göreceğini anlayabiliriz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu