Faydalı BilgilerListeler

Geçmiş Zamanların Getirdiği Bir Kültür Cami Halısı

1000 yılı aşkın bir süredir var olan İslamiyet’te ibadet gerçekleştirilmesi için cemaat katılımı ile kullanılan camiler inşa edilmektedir. Camiler, cemaat ile birlikte namaz, Kur’an okuma ve sohbetler gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği ibadet alanları olarak özel bir dekorasyon yapısı ile kullanılmaktadır. Bu dekorasyon yapısı içerisinde her cami zemin kısmında cami halısı ile kaplanarak kullanılır.

Camilerde zemin kaplaması gerçekleştirilirken kullanılan cami halıları çağlar boyunca en önemli eşyalardan birisi olmuştur. Çok eski dönemlerde el dokuma yöntemi ve farklı malzemeler ile elde edilen bu halılar, ilerleyen zamanlarda teknolojinin getirdiği imkanların kullanılmasıyla makine üretimi ile de sağlanmıştır. Makine üretimlerinde yün veya akrilik gibi malzemeler sayesinde halı üretimleri yapılmıştır.

İlgili Makaleler

Camilerde halı kullanımındaki temel amaç; fiziki olarak gerçekleştirilen namaz ibadeti sırasında vücudun birçok bölgesi zemin ile temas ederken, sağlıklı ve hijyenik bir zemin elde edilmesidir. Zemin hem sert bir yüzey oluşturmalı hem de temiz bir yapıya sahip olmalıdır. Bu nedenle cami halıları bu özellikleri sağlayacak malzemeler ile üretildikten sonra kaplama yöntemi sayesinde kullanılır.

Türkiye’de neredeyse 81 vilayette cami halısı uygulamaları için Sönmez Halı firması önemli bir hizmet sunmaktadır. Sönmez Halı, özellikle kış günleri için camilerde konforlu ve hijyenik kullanım oluşturacak halılar sunmaktadır. Firma, yapılan seçimlerde kalite ve tercihleri net bir şekilde ortaya çıkaran bir seçenek oluşturmaktadır.

Sektörde rakiplerine göre 2003 yılından bu yana sürdürülen hizmetleri sayesinde Sönmez Halı, tecrübeli elemanları ve profesyonel üretim metotları ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle kış ayları için zemin ısıtma sistemleri ile uyumlu halı ürünleri sunan Sönmez Halı, en üstün ürün sistemlerini sağlamaktadır. Sunulan ürünler sayesinde cemaatin soğuğu çok daha az hissetmesi sağlanmaktadır.

Sönmez Halı, bu uygulamaların gerçekleştirilmesi için özellikle iki önemli malzeme olarak yün halılar ve akrilik halılar ile hizmet vermektedir. Fiziki olarak caminin boyut özelliklerine ve mimari özelliklerine uyumlu bir üretim ve uygulama gerçekleştirilmektedir. İster tarihi değere sahip olan eski mimari camilerde ister modern mimari çalışmalar ile inşa edilen camilerde bu kutsal mekanların zemin kaplaması için Sönmez Halı hizmet sunmaktadır.

Eski Ve Köklü Bir Tercih Olarak Yün Cami Halısı

Eski Ve Köklü Bir Tercih Olarak Yün Cami Halısı

Çok eski zamanlardan beri insanlar, cami zeminlerinde halı kullanımı için yün malzeme ile üretilmiş halıları tercih etmektedir. Çünkü yün hayvani malzeme sayesinde elde edilen ve özellikle soğuğa karşı iyi bir yalıtım oluşturan malzemeler arasında bulunmaktadır. Halıların üretiminde yün iplikler kullanılması sayesinde çok daha uzun ömürlü, kaliteli ve sağlıklı bir sonuç elde edilebilmektedir.

Bu nedenle camilerde yün cami halısı kullanımı sayesinde birçok özelliği ile avantaj elde edilebilir. Sönmez Halı, yün halı ürünlerinin seçilmesi sonrasında camilerin boyutlarına ve mimari konseptine uygun bir şekilde üretim gerçekleştirmektedir.Hem görsel kaliteyi hem de kullanım kalitesini göz ardı etmeden üretim ve uygulama gerçekleştiren Sönmez Halı, mutlaka keşif çalışmaları sonrasında hizmet sunmaktadır.

Sönmez Halı sayesinde elde edeceğiniz yün cami halısı ürünleri, vazgeçilmez özellikler oluşturmaktadır.İnsanların huzurlu bir şekilde ibadet gerçekleştirmesi için kullanılan bu halılar duvardan duvara tüm zeminlerde kaplanarak, belirlenmiş çizgileriyle saf oluşturma konusunda da kolaylık sağlamaktadır. İnsan sağlığına zarar vermeyen,hijyenik ve kaliteli bu halılar değişik konseptlerde farklı özellikler göstermektedir.

Sönmez Halı tarafından sunulan bu ürünler, öncelikle çok dayanıklı bir yapı gösterdikleri için yıllarca yıpranmadan kullanılabilir.Esnek özellikleri sayesinde zemin döşemesinde rahatlık oluştururlar. Uzun yıllar kullanıma uygun olarak, cami gibi kapalı mekanlarda önemli bir avantaj oluştururlar. İbadet sırasında yer ile fiziki temas gerçekleştirilmesi noktasında, yumuşak yapısı ile rahatlık oluşturur. Ayrıca bu ürünler leke tutmadıkları için kolay bir temizlik imkanı sunmaktadır.

Bilhassa kalabalık bir kullanım yapısı gösteren camilerde bu halılar, temizlik için hem kurumsal olarak hem de cemaat açısından kolaylık oluşturmaktadır. Yün malzeme nedeniyle yüksek bir maliyet oluşturduğu düşünülse de Sönmez Halı sayesinde bu ürünler her zaman uygun fiyatlar ile her camiye uygun şekilde tercih edilebilir. Sönmez Halı, gelişen dünya koşullarını göz önünde bulundurarak, %100 yün malzemeyle ve incelikli bir dokuma ile bu ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Ekonomik Seçim İçin Akrilik Cami Halısı

Yün malzeme çok yüksek avantajlı özellikler gösterse de daha ekonomik bir seçim için Sönmez Halı akrilik cami halısı ürünlerini de sunmaktadır. Günümüzde birçok şehirde camilerde bu ekonomik seçenek çok daha sık bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Akrilik malzeme ile üretilen ürünler, özellikle kış mevsimlerinde ortamın daha sıcak olmasını ve daha sağlıklı kullanım elde edilmesini sağlamaktadır.

Temizlik konusunda yüksek dikkat gösterilmesi gereken camilerde akrilik cami halısı sayesinde daha kolay ve hızlı bir temizlik gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu sayede yıllarca hijyenik bir yapı ile halıların kullanılması mümkün olmaktadır.Leke tutmayan bir yapı gösterdiği için bu halılar, camilerde basit makineler ve sistemler ile kolaylıkla temizlenirken, yıllarca deforme olmayan bir yapı da sergilemektedir. Bu nedenle uzun yıllar yapısını koruyan döşeme amacı ile akrilik halılar tercih edilebilir.

Akrilik halılarda klasik olarak bilinen leke ve iz kalma,renklerin kısa sürede solması gibi istenmeyen durumlar Sönmez Halı sayesinde ortadan kalkmaktadır. Sönmez Halı tarafından üretilen halılarda renklerin canlılığı uzun yıllar yapısını korurken, halı özelliklerini nitelikli şekilde muhafaza edecektir.

Rutubet gibi sıkıntılara karşı dayanıklı olan bu halılar, ayrıca tüy bırakmayan bir yapıyla önemli seçeneklerden biri olarak görülmektedir.Temel olarak uygun maliyetler oluşturduğu için Sönmez Halı üzerinden alınan hizmetlerde akrilik malzeme ile birlikte yapılan üretimlerde de görsellik ve estetik tasarımlar ile birçok farklı model sunulmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin: https://sonmezhali.com

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu