HaberlerTV Yayınları

Game Of Thrones 3. bölümün neden karanlık olduğu hakkında cevap geldi

Tüm dünyada merakla beklenen Game Of Thrones dizisinin yeni sezonu kısa bir süre önce yayınlanmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde yeni sezonun yayınlanan 3. bölümünde izleyicilerin hepsi bir noktaya takıldılar, o da dizinin çok karanlık olmasıydı. Yeterli donanıma sahip olmayan izleyiciler bölümü izlemekte zorlandıkları için sosyal medya üzerinden dizinin yapımcılarını adeta eleştiri yağmuruna tuttular.

Yaklaşık olarak 65 dakikası savaş sahneleriyle geçen bölümde birçok izleyici karanlık sahneler nedeniyle izlemekte zorlandılar. Diziye Twitter üzerinden yapılan eleştiri akını nedeniyle dizinin görüntü yönetmeni Fabian Wagner’den açıklama geldi.

“Pek çok kişi televizyon ayarlarını doğru noktaya getirmeyi bilmiyor. Aynı zamanda pek çok izleyici ne yazık ki diziyi küçük iPad’leriyle izliyor ki bu cihazların diziye hakkını verebilmesi imkansız.” diyen Wagner, aynı zamanda dizinin sinematik bir deneyim yaşatmaya odaklandığını kaydediyor. “Game of Thrones sinematik bir şov ve bu yüzden bu diziyi tamamen karartılmış bir odada sinemada gibi izlemelisiniz. Gece sahnesini tümüyle aydınlatılmış bir odada izlerseniz bu görüntüyü düzgünce görmeniz konusunda size yardımcı olmayacaktır.” Ne yazık ki ortalama bir donanıma sahip izleyicinin elindeki ekipmanlarla bu bölümden keyif almasının çok mümkün olmadığı da barizmiş diyebiliriz. Bölümün gece çekimine rağmen neden bir parça daha iyi aydınlatılmadığı sorusuna ise Wagner “Çünkü yapımcılar bunun karanlık bir bölüm olması gerektiğine karar verdi. Yıllardır pek çok savaş sahnesi izledik; gerçekten çok etkili ve karakterlere değer veren bir sahne için bunu hikayede çok eşsiz bir şekilde işlemeniz gerekiyor.” diyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu