ListelerSpor

Futbol sahalarının yaramaz çocukları

Oynadığı futboldan çok, hırçınlıkları ile gündeme gelen futbol yıldızlarını az çok tanıyoruz. İşte o yaramaz futbolculardan bazıları.

Futbolla ilgilenenler “sahalarda görmek istemediğimiz hareketler” klişesini söyleten birçok “yaramaz” futbolcuya da aşinadır. Sahadaki hal ve tavırlarıyla her an olay çıkartma potansiyeline sahip, eski yeni kimi ünlü yabancı futbolcular şöyle. 

Not: Son dönemde oldukça gerginleşen Türk futbolundan isimler seçip, polemik yaratmak istemiyoruz :)

Eric Cantona: Futbolu bırakalı çok zaman oldu. Fakat duruşu, stili, entellektüel yönü ile gönüllerde ayrı bir yeri olan Manchester United’ın bu müthiş Fransız santraforu, saha içinde gayet hırçındı. Maç sırasında rakip seyirciye attığı o uçan tekmeyi kim unutabilir?

Zlatan Ibrahimovic: İşte bir ünlü tekmeci daha! İsveçli yıldız uçan tekmeyle attığı artistik goller dışında, rakip oyunculara sert müdahaleleriyle de biliniyor. Son zamanlarda biraz uslu görünse de ileriki maçlarda her zaman vukuat çıkarma kapasitesine sahip.

 

 

Marco Materazzi: Birkaç yıl önce futbolu bırakan bu İtalyan stoper, futbolundan çok,  saha içi-dışı sertliğiyle tanındı. Rakip oyuncuyu soyunma odasında döven, kariyerini bolca kırmızı kartla süsleyen bu sert çocuğu en çok 2006 Dünya Kupası finalinde ünlü Fransız yıldız Zidane’la yaşadığı nahoş olayla aklımıza kazıdık.

Luis Suarez: Hırçınlık anlamında ilginç bir vaka olan bu Uruguaylı yıldız, “ısırgan” tarzıyla dikkat çekiyor! İkili mücadelelerde rakiplerini ısırma huyu olan Suarez, biraz da anatomik olarak öne fırlamış dişlerinin kurbanı. Son ısırığı da 2014 Dünya Kupası’na İtalyan oyuncu Chiellini’ye nasip oldu.

Pepe: Hayır, çocukların sevgilisi, sevimli animasyon kahramanı Pepe’den bahsetmiyoruz! Real Madrid’in Portekizli stoperi ve futbolseverler tarafından “kasap”, “futbol katili” olarak nitelenen Pepe’den bahsediyoruz. Sert ve kontrolsüz müdahaleleri, tekmeleri, yumrukları, kavgacılığı ile zengin bir kırmızı kart koleksiyonuna sahip olan Portekizli’nin futbolseverler nezdinde “yatacak yeri yok”.

https://www.youtube.com/watch?v=1zr2mJhAVZg

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu