Haberler

Filipinler’de yanardağ faaliyete geçti, binlerce ev boşaltıldı

Filipinler’de bulunan ve faal haldeki Taal Yanardağı’nın harekete geçmesiyle ortaya çıkan duman 1 km çapına ulaştı, bölgedeki evler tahliye edildi.

Filipinler’in Batangas şehrinde bulunan aktif Taal Yanardağı dün harekete geçti. Yanardağın etki alanında bulunan yaklaşık 6.400 kişi bölgeye sevk edilen askeri araçlarla tahliye edilirken, yanardağdan çıkan dumanların 1 kilometre mesafeye kadar ulaştığı bildirildi. Yanardağın dumanının içerisinde yoğun şimşek hareketleri gözlendi.

BÖLGEDE TEHLİKE SEVİYESİ 4. KADEMEYE ÇIKARILDI

Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü’nün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamlarda daha önce 3. seviye olarak belirtilen tehlike düzeyi 4.  seviyeye yükseltildi. Bu seviyenin anlamı ise yanardağda tehlikeli düzeyde patlamalar görülebileceği ve bunlardan günlerce sürme ihtimalinin olduğu.

Bölgeye yakın sayılabilecek olan Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı’nda (NAIA) ise kısmi olarak uçuşların devam ettiği bilgilisi alındı.

Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı’nda (NAIA) faaliyete geçen yanardağa rağmen kısmi olarak uçuşların devam ettiği belirtildi.

Öte yandan uçuşlarının iptal edilmesi sonrası havaalanında bekleyen kişilerin görüntüleri ve küller sebebiyle yıkanan bir uçağın görüntüsü sosyal medyada çokça paylaşıldı. Şehirde okullar ise ikinci bir bildiriye kadar tatil edildi.

Aşağıdaki videoda yanardağda oluşan şimşekleri görebilirsiniz. Bu video ile şimşeklerin her zaman gökyüzünden yer yüzüne doğru olmadığını da görmüş olacaksınız.

 

 

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu