Ekonomi ve FinansHaberler

Ferit Şahenk, Marmaris’te ki Otelinide Satıyor

Doğuş Grubu’nun CEO’su Ferit Şahenk, yurt içi ve yurt dışında sahibi olduğu varlıklar satmaya devam ediyor. Geçen yıl İspanya’da Madrid’te yer alan sahibi olduğu Villa Magna otelini Meksikalı RLH Properties’e geçen yıl 210 milyon euroya  satmıştı, ardından ABD’de Miami’de yer alan ve Tommy Hilfiger  ile ortak olduğu Raleigh Hotel‘ini ise  Türk iş adamı Serdar Bilgili ve Amerikalı ortağı SHVO’ya 103 milyon dolara sattı.

Son çıkan haberlere göre ise Ferit Şahen, Marmaris’te yer alan otelini satmaya hazırlanıyor.

Dünya Gazetesi’nde Kerim Ülker tarafından kaleme alınan habere göre, Doğuş Grubu CEO’su Ferit Şahenk sahibi olduğu Marmaris’te ki D-Resort Grand Azur Oteli’ni dünyanın en büyük turizm şirketlerinden birisi olan TUI’ye devrediyor.

Eğer anlaşma sağlanırsa UI’ye bağlı TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş devralacak.

TT Hotels’in Türkiye’de aralarında Sorgun’daki Pagasos World Hotel, TUI Family Pscha Bay Hotel, TUI Fun & Sun Club Belek Hotel, TUI Day&Night Connected Club Hydros Hotel, TUI Magic Life Waterworld Hotel, Pegaos Club Hotel gibi otellerinde yer aldığı 14 oteli bulunuyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu