HaberlerListelerSpor

Fenerbahçe 4 Nisan yıl dönümünde şimdiye kadar yapılmış en yaratıcı protesto eylemini yaptı

4 Nisan 2015 tarihinde ne olmuştu?

4 Nisan 2015 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü deplasmanda oynadığı Rizespor macını 5-1 kazanmış ve hava alanına gitmek üzere takım otobüsüyle Trabzona yola çıkmıştı. Takım otobüsüne Sürmene ilçesinden geçerken henüz tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından av tüfeğiyle ateş edildi. Otobüsün ön camına isabet eden mermiler otobüs şoförünü yüzünden yaraladı. 

Yaralanmasına rağmen büyük bir soğukkanlılık örneği gösteren otobüs şoförü otobüsü durdurdu ve Fenarbahçeli futbolcu, antrenör ve yöneticileri büyük bir felaketten kurtardı.  Aradan yıllar geçmesine rağmen hala daha olay failleri yakalanamadı. 

Fenerbahçe’den görülmemiş protesto

Bu vahim olayın yıl dönümüne Fenerbahçe tarihte görülmemiş bir protesto eylemine başladı ve Fenerbahçe o gün yok olsaydı, bugün Fenerbahçe olmasaydı nasıl olurdu herkese göstermek istedi. 

Yapılan bu yaratıcı protesto kapsamında, Türkiye’de ki bütün Fenerium mağazaları gece siyahla kaplandı ve bugün açılmadı. FB TV, Fenerbahçe Radyo, Fenerbahçe resmi internet sitesi ve Fenerbahçe takımına ait resmi bütün sosyal medya hesapları kapatıldı.

Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Alex’in heykei, Eurolig şampiyonluğu için hazırlanan heykel ve bir Fenerbahçe’ye ait bir çok şeyin üstü örtülerle örtülerek kapatıldı.

Saat 19:07’de bu protesto eylemi sona erecek.

İşte o eylemden bazı görüntüler;

Fenerbahçe Twitter Hesabı

Fenerbahçe Twitter Hesabı

Fenerbahçe Youtube Hesabı

Fenerbahçe Youtube Hesabı

Fenerbahçe Alex heykeli

Fenerbahçe Alex heykeli

Fenerbahçe Televizyon Kanalı

Fenerbahçe Televizyon Kanalı

Fenerbahçe instagram Hesabı

Fenerbahçe instagram Hesabı

Fenerbahçe resmi internet sitesi

Fenerbahçe resmi internet sitesi

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu