EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

Farmasi Girişimci Girişi ve Detayları

Bu yazıda Farmasi nedir, Farmasi üyelik nasıl oluşturulur ve amacı nedir gibi soruların cevaplarını arayacağız. Bütün detaylar yazımızda.

Günümüzde para kazanmanın birçok yolu bulunuyor. Özellikle yeni gelişmelerle birlikte bu paraları evden de kazanabilmek mümkün. Bundan dolayı birçok kişi evden herhangi bir uğraş göstermeden para kazanabilmenin yollarını arıyor. Bu noktada özellikle kadınlar Farmasi ürünlerinin satmayı tercih ediyor. Bu yazıda Farmasi nedir, Farmasi üyelik nasıl oluşturulur ve amacı nedir gibi soruların cevaplarını arayacağız.

Farmasi Nedir?

Farmasi Nedir?

Farmasi ürünlerinin satışını yapmak istiyorsanız öncelikle Farmasi kavramını öğrenmeniz gerekmektedir. Farmasi 1950 yılında sağlık sektörüne ürün tedarik etmek için kurulan bir firmadır. Firmanın esas amacı o senelerde ilaç ve bu ilaçlar için gerekli olan hammaddeleri üretmektir. Yaklaşık 35 sene boyunca yalnızca sağlık alanında hizmet veren bu firma yeni yatırımlar aldıktan sonra kozmetik sektörüne de giriş yapmıştır. Zaten sağlık sektöründe ilerlemiş bir firma olan Farmasi daha sonra elde ettiği bilgi ve birikimleri kullanarak kozmetik sektöründe kısa sürede önemli yollar kat etmiştir. Kişisel bakım ürünlerinden parfüme kadar birçok ürünü üretmeye başlayan Farmasi şimdilerde binlerce ürünün ve hammaddenin üretimini ve dağıtımını gerçekleştiriyor.

Farmasi kavramı aslında şu sıralar bir markadan ziyade daha çok bir kazanç kapısı olarak biliniyor. Bunun da en önemli sebebi Farmasi markasının satış danışmanlığı alanında büyük imkanlar sunuyor olmasıdır. Ağustos 2021 yılı itibariyle yaklaşık 350 bin kadar satış danışmanı olan Farmasi markası hem kendi kazanırken hem de başkalarının da kazanmasını sağlıyor. Gelin bu kazancın nasıl gerçekleştiğine bir göz atalım.

Farmasi sisteminde kazanmanın iki farklı yolu bulunuyor. Bunlardan en çok uygulananı direkt olarak ürün satmaya çalışmaktır. Bu noktada Farmasi üyelik alan kişi satış yaptığı ürün üzerinden en az %6 oranında bir kazanç elde eder. Kişi ürün satmaya devam ettikçe ve aylık kotaları doldurmaya devam ettikçe Farmasi tarafından belirlenen unvanlara hak kazanır. Daha sonra en üst seviyeye gelen Farmasi üyeleri bir ürün satışından %22’ye varan oranlarda kazanç elde eder.

Farmasi sistemiyle birlikte kazanç sağlamanın bir diğer yolu ise referansların yaptığı satışlardan kazanç sağlamaktır. Burada ürün satışında elde edilen kadar kâr yapılıyor olmasa da büyük kârlar söz konusudur diyebiliriz. Kişi üye olurken başka bir üyenin adını referans olarak verirse yaptığı satışlardan belirli oranda kâr kazandırabilir.

Nasıl Farmasi Girişimci Olabilirim?

Farmasi’ye Nasıl Üye Olunur?

Farmasi ile kazanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği şeylerden biri de bu sistemlere nasıl üye olunduğudur.

Aslına bakacak olursak bu sistemlere üye olmak herhangi bir sosyal platforma üye olmaktan daha kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken Farmasi resmi web sitesine girmek ve oradaki üyelik formunu doldurmaktır.

Farmasi Giriş

Farmasi ile girişim yapmak isteyen kişiler kendilerine özel bir platformda birçok işlerini yürütebilirler. Bu platformda katalog listelemeden stok takibine kadar birçok işi yürütmeniz mümkündür. Eğer büyük ölçekte bir iş yapmak istiyorsanız bu sistemi iyi bir şekilde kullanmalısınız.

Nasıl Farmasi Girişimci Olabilirim?

Aslında Farmasi üyeliği alan herkes girişimcidir diyebiliriz. Ancak büyük ölçekte girişimlere imza atmak istiyorsanız bir topluluğu yönetiyor olmanızda büyük yarar var. Bunun için de sizlere sosyal medya kullanmayı önerebiliriz. Özellikle Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya platformlarını kullanmak sizin için yeterli olacaktır.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu