DiğerHaberler

Facebook yerel seçimler için önlemler aldı

Yapay Zekaya Ek Geliştirmeler Yapıldı

Sosyal medya devi Facebook da ülkemizdeki 31 Mart yerel seçimleri için çeşitli önlemler almış durumda. Bu tarz bir hazırlığın sebebi olarak da geçtiğimiz seçimlerde yaşanan olaylar gösteriliyor. İnsanların paylaşmış olduğu yanıltıcı haberler ve benzeri olaylar oldukça kafa karıştırmaktaydı. Bu yüzden de Facebook yapay zekasına bu tarz gönderiler için çeşitli önlemler getirilmesi yönünde çalışmalar başlatıldı.

Aldığı önlemleri yukarıda bulunan görseldeki gibi tanıtan Facebook ekibinde çalışmalar devam ediyor. Facebook’un paylaşmış olduğu sayfada sahte profillere karşı önlemler ve yayılmaya çalışan sahte haberlere karşı savunmaya geçildiği duyuruldu.

Ayrıca Facebook Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Çağatay Pekyörür, çalışmalarla ilgili şu sözlerde bulundu:

“Siyasi sayfalar için platformda gösterilecek sayfa güvenliği ve emniyetiyle ilgili bir hatırlatmanın yanı sıra, Facebook ayrıca 31 Mart günü Türkiye’deki insanları bu demokratik sürece dahil olmaları için teşvik etmek adına bir ‘Seçim Hatırlatması’ gösterecek. Seçim günü Facebook’a giriş yapan kişiler, Haber Kaynaklarının en üstünde oy vermelerini hatırlatan bir mesaj görecek. İnsanlar ayrıca kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimde oy kullandıklarını da duyurabilecek” şeklinde açıklama yaptı.

Seçim günü ülkemizdeki kullanıcıların hesaplarında ana sayfada bulunan seçim hatırlatması sayesinde insanların oya teşvik edilmesi bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu