Facebook Engel Kaldırma

“Ben bu engeli nereden kaldıracağım?” diye düşünmenize gerek yok. Facebook engel kaldırma yollarını aşağıda sizlere adım adım anlattık.

Facebook Engel Kaldırma

Facebook, son zamanlarda hayatımızın parçalarından biri hâline geldi. Aynı zamanda, çevremizle iletişim kurduğumuz en büyük platformlardan biri. Bir maç sonrası çok yakın bir arkadaşınızla kavga mı ettiniz? Ya da kız arkadaşınıza sinirlendiniz veya eski sevgilinizin sizi sürekli takip etmesini istemiyorsunuz. İlk yaptığınız şeylerden biri, Facebook hesabınıza girip o kişiyi engellemek.

Genelde bir süre sonra siniriniz geçiyor ve engeli kaldırmak istiyorsunuz. Ne yapmalısınız? İmdadınıza yetiştik! İşte biz de tam bu noktada devreye giriyoruz. “Ben bu engeli nereden kaldıracağım?” diye düşünmenize gerek yok. Facebook engel kaldırma yollarını aşağıda sizlere adım adım anlattık.

Facebook engel nasıl kaldırılır?

Masaüstü cihazlar için: Tarayıcınızdan Facebook hesabınızı açtıktan sonra, en üstte ve en sağ tarafta bulunan, kilit işaretinin hemen yanındaki ok işaretine tıkladığınızda açılan menüde, “Çıkış Yap”ın hemen üstünde, “Ayarlar” seçeneğini göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda “Genel, Güvenlik, Gizlilik” gibi kişisel bilgilerinizi yönetebileceğiniz sekmeler açılacak. Orada bulunan “Engelleme” sekmesine tıkladığınızda ekranınıza engellediğiniz tüm kişilerin bulunduğu bir liste dökülecek. Buradan engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi bulup, adının sağ yanında bulunan “Engellemeyi Kaldır” kısmını tıkladığınızda karşınıza bir onaylama kutusu çıkacak. “Onayla” seçeneğine tıkladığınız anda kişiyi engel listenizden kaldırmış olacaksınız.

Mobil Facebook için: Son zamanlarda yaygınlaşan mobil internet kullanımında Facebook engel kaldırma için izlemeniz gereken yollar, masaüstü kullanıma benzer nitelikte. Telefonunuzdaki Facebook uygulamasını veya mobil tarayıcınızdan Facebook hesabınızı açtığınızda karşınıza ilk olarak her zaman arkadaşlarınızın gönderilerinin bulunduğu haber kaynağı çıkar. En üst ve en sağda bulunan çizgili kısma tıklayarak menüye ulaşırsınız. Orada bulunan “Yardım ve Ayarlar” kısmından “Hesap Ayarları”nı tıkladığınızda açılan pencerede “Engelleme” sekmesini göreceksiniz. Engel listenizden kaldırmak istediğiniz kişiyi bularak, adının sağ tarafında bulunan “Engellemeyi Kaldır” butonuna tıklayın. Açılan yeni pencerede “Engellemeyi Kaldır”ı tıkladığınız takdirde kişiyi engel listenizden çıkarmış olacaksınız.

Hem masaüstü hem mobil cihaz kullanımda Facebook engel kaldırma işleminizi gerçekleştirirken çıkan onay penceresinde yer alan uyarıları dikkatlice okuyun. Orada yazan en önemli kısım, engelini kaldırdığınız kişiyi 48 saat boyunca tekrar engelleyemeyecek olmanızdır. Engellemekten vazgeçmeniz durumunda “İptal”e basmanız yeterli. Bol şanslar!

Exit mobile version