HaberlerTürkiye

Eyüp Sultan Camisin İmamı, İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım İçin dua Edip Oy İstedi

19 Şubat tarihinde Meclis Başkanlığı görevinden istifa eden Binali Yıldırım, görevi devretmesinin ardından hızlı trene binerek Ankara’dan İstanbul’a gitti. Bu seyahatin neredeyse her dakikası bazı televizyonlar tarafından canlı olarak yayınlanan AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın İstanbul’da ki ilk ziyaret ettiği yer Eyüp Sultan Camii oldu Bu ziyaretinin dikkat çeken yeri ise ziyaret sonrasında cami imamı AKP’li Binali Yıldırım yerine oradaki ziyaretçilerden oy istedi ve seçimi kazanması için cemaate dua ettirdi.

HABERLER.COM

“EYÜPSULTAN, İSTANBUL’UN MANEVİ MİMARI”

Ziyaretinin ardından hemen cadde üzerine kurulmuş olan kürsüye gelen Yıldırım buradaki konuşmasında, Ankara’dan İstanbul’a nasıl gediğini anlattı ve  “Hemen Eyüpsultan’a geldik. Niye Eyüpsultan’a geldik? Eyüpsultan, İstanbul’un manevi mimarı Eba Eyüb El Ensari Hazretleri’nin medfun olduğu yer. İstanbul’un fethi için Peygamberimizin müjdelediği şehrin manevi mimarının yattığı yer. Peygamberimiz ne diyor? ‘İstanbul elbet bir gün feth olunacak, bu şehri fetheden kumandan ne güzel kumandandır, onun askerleri ne güzel askerlerdir.’ İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u kubbelerle, minarelerle süsleyen Mimar Sinan, İstanbul’u ‘İşgalden sonra geldikleri gibi gidecekler’ diyen, İstanbul’u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1994 yılında İstanbul’u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan… 25 yıldır bu bayrak inmedi.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Eyüp Sultan Camii imamı Metin Çakar sosyal medyada büyük tepki topladı

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada cami imamıyla ilgili tepkiler yağmaya başladı. Dinin siyasete alet edilmesi, imamının görevinin bu olmadığı, diyanetin buna müdahale etmesi gibi bir çok yorum yapıldı. Durumla ilgili Diyanet tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. 

Sizce Eyüp Sultan Camii İmamının yaptığı doğru mu?

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu