Yaşam - insan

Evlilik Denen Şey..!

Acaba bu evlilik ne menem şeydir diyenler için kaleme aldık..

Üzerinde en çok konuşulan, yazılan, çizilen konuların başında gelir evlilik. Tabi ki bu çokta doğal bir durumdur. Çünkü insanlar asırlar boyunca hatta insanlığın varoluşundan bu yana karşı cinsi ile birlikte yaşama ihtiyacı hissederler. Doğamız gereği de bu yerine getirilir. Bu süreçte de bazı kurallar gereklilikler ritüeller oluşmuştur. Bu oluşumda insanların yaşadığı coğrafi konumdan tutunda sosyo-ekonomik durumlarına kadar bir çok faktör etkili olmuştur. Biz tabi ki bunlardan bahsetmeyeceğiz.

Peki nedir evlilik?

Peki nedir evlilik?

Bir kere öncelikle artık yalnız değilsiniz. İki kişilik (sonraları 3-4 hatta daha fazla olabilir) bir yaşam biçimine kendinizi hazırlamalısınız. Artık anne ve babanızın evinde değilsinizdir. Kendi ayaklarınız üzerinde durmanın sorumluluk almanın zamanı gelmiştir. Düğününüz bitipte evinize geldiğiniz andan itibaren yavaştan bu sorumluluğu hissetmeye başlayacaksınız. Flört veya nişanlılık döneminiz ne kadar uzun olursa olsun eşinizi tamamen tanıdığınızı kesinlikle sanmayın. Aynı evin içine girip ortak yaşam alanlarını paylaşmadığınız sürece bir insanı kesinlikle tanıyamayacağınızı unutmamalısınız.

Unutmadan söyleyelim yeni evinize alışmanız biraz zaman alacaktır. Yeni eşyalar, yeni düzen.. Biraz adaptasyon zorluğu çekmeniz olası. Ama zamanla alışacak, evinizi benimsediğinizde artık anne babanızın evinde bile rahat edemeyecek, illa da kendi evim diyeceksiniz.

Bekarken yapmaya alıştığınız bir çok şeyi evlendiğinizde yapamayacağınız kesin. Tek başına dışarı çıkmalar, arkadaşlarla tatile gitmeler, canınızın istediği şeyi yapmak veya istemediğini yapmamakta biraz zorlanabilirsiniz. Artık kararlarınız sadece sizi değil eşinizi de ilgilendirir durumdadır çünkü. Biraz özgürlüğünüz kısıtlanmış hissetmeniz normal. Bazı çatışmalar, tartışmalar muhakkak olacaktır çok fazla büyütmedikten sonra sıkıntı olmayacaktır.

Emin olabilirsiniz ki güzel yanları eksilerinden çok daha fazla olacaktır evliliğin. Sabah kalktığınızda sevdiğinizi yanında bulmaya paha biçilemez diyebiliriz. Birlikte yapılan kahvaltılar, yenilen yemekler, gezmeler tozmalar, izlenilen filmler, piknikler, arkadaş davetleri ve daha birlikte yaptığınız bir çok şey size tarifsiz mutluluklar verebilir. Eşiniz mutlu oldukça sizin de mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Sizin yerinizde olsam önce eşimi mutlu etmeye çalışırdım. Dolaylı olarak bu size geri dönecektir mutlaka.

Evlilik Denen Şey..!

Evliliğinize ve hayatınıza küçük bir birey daha katıldığında artık farklı bir boyuta geçmiş olacaksınız. Küçücük elleri, küçücük ayakları, minnacık ağzı-burnu ile tamamen size muhtaç olan yavrunuz için yaşayacaksınız artık. Büyüklerimizin söylediği yemedim yedirdim, giymedim giydirdim sözünün ne kadar doğru ve yerinde olduğunu kendiniz yaşayarak göreceksiniz. İlk zamanlar anne ya da baba olduğunuzun pek farkına varamayabilirsiniz. Şaka gibi gelebilir. Ama emin olun geçiyor.. Ve anne baba olmanın keyfini, verdiği gururu, şefkat ve merhamet gibi duyguları yaşadıkça daha da bir seveceksiniz içinde bulunduğunuz durumu. Gece uykularınızın bölünmesine, belki de sabahlara kadar hiç uyuyamamaya da hazırlıklı olun deriz.

Sonuç olarak her ne olursa olsun evlilik güzel şeydir. Yaşamadan asla bilemezsiniz. Bekarlık sultanlıksa, evlilik imparatorluktur. Her bireyin olduğu gibi her evliliğin kendine özgü bir yapısı, ilerleme süreci vardır. Hayatınızı olduğu gibi evliliğinizi de iyi ya da kötü yapılandırmak tamamen size kalmış.

Mutlu Evlilikler Dilerim..

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu