ListelerSağlıkYaşam - insan

Evde Yapılan Testle Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Bilindiği gibi Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti 13-15 haftalar arasında tam net olarak belirlenemese de bebeğin cinsiyeti hakkında fikir yürütülebilir. Ancak 16-20 haftalar arasında yapılan ultrason muayenesi ile bebeğin cinsiyeti büyük oranda belirlenecektir.

Bunun dışında da evde yapacağınız basit bir testle de bebeğinizin cinsiyetini öğrenmeniz mümkün, Anne adayının idrarına bakılarak yapılan test, %80 gibi yüksek bir oranla bebeğin cinsiyeti hakkında bir fikir veriyor. Hem bu testi yaparken gebeliğin 10. haftasında olmanız yeterli.

Bu yöntem sayesinde anne ve baba gebeliğin 16-20 haftasını beklemeden bebeğin cinsiyeti hakkında kuvvetli bir fikre sahip olabiliyor.

İdrar ile bebeğin cinsiyet nasıl belirlenir?

İdrar ile bebeğin cinsiyet nasıl belirlenir?

Bu işleme başlarken, ilk olarak anne adayının sabah ilk idrarı alınır ve 10 dakika içinde %80 oranında bebeğin cinsiyeti hakkında kuvvetli bir fikre sahip olunur. Bu yolla cinsiyet belirleme anne ve baba açısından erken dönemde olduğu için sevindirici olurken, bazı durumlarda ise sakıncalıdır.

Birçok ülkede idrar ile bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi yöntemi yasaklanmıştır. Bunun gerekçesi ise Ülkemiz gibi ülkelerde gebeliğin 10. haftasına kadar kürtaj serbest olduğu için istenmeyen bir cinsiyet tespit edildiğinde ailenin kürtaj yapmak istemesidir.

En eski usul olarak koca karı "bıçak makas" yöntemi 

En eski usul olarak koca karı “bıçak makas” yöntemi

Evde koltuk minderlerinden birisinin altına bıçak birisinin altına ise makas koyulur. Anne adayı haberi olmadan hangisine oturursa ona göre çocuğun cinsiyeti belli olur derler. Bıcak olan mindere oturursa erkek, makas olan mindere oturursa kızı olacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu