Faydalı Bilgiler

Evde Saç Boyama

Saçlarınızı boyatmak için kuaföre gidecek vakit bulamıyorsanız ya da kendiniz doğal saç boyası yaparak saçlarınızı boyamak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Evde Saç Boyama İçin İpuçları

Marketten alacağınız saç boyasını kullanarak saçlarınızı boyayacaksanız saçlarınızın yoğunluğuna göre bir ya da birkaç kutu saç boyası almalısınız. Saç dipleri saç uçlarına oranla daha zor boya tuttuğu için evde saç boyamaya saç diplerinden başlamanız gerekmektedir. Tabii ki saç uçlarına da iyice boya yedirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kirli saçlar temiz saçlara oranla boyayı daha iyi tutmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı boyamadan en az 24 saat önce saçlarınızı yıkamalısınız.

Satın alacağınız saç boyasının yanında bulunan saç kremini mutlaka kullanmalısınız. Bu sayede saçlarınız daha yumuşak ve parlak bir hal alacaktır.

evde saç boyama teknikleri

Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Hazırlanır?

Kestane tonlarında saç boyası hazırlamak için 4 kaşık kına, yarım tatlı kaşığı tarçın, yarım limon, yarım su bardağı ceviz yaprağı suyu, yarım çay bardağı siyah çay ve yarım tatlı kaşığı kahveye ihtiyacınız olacaktır. Tüm malzemeleri bir kabın içine döküp tahta bir kaşık yardımıyla iyice ezerek karıştırın. Saçlarınıza eşit miktarda sürdükten sonra streç filmle sararak 1 saat bekleyin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Açık kahve sarı tonlarda doğal saç boyası hazırlamak içinse 1 su bardağı suyu kaynatıp içine 1 su bardağı kurutulmuş papatya eklemelisiniz. 15 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra karışımı süzerek suyunu ayırın. Bu suyu saçlarınıza sürdükten sonra yarım saatten az olmayacak şekilde güneşte bekleyin. Bu uygulamayı 2 haftada bir yapmanız gerekmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu