Faydalı BilgilerListeler

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Tırnaklarımız gün içinde yıpranıp deforme olabiliyor. Bizlerde her zaman kuaförde tırnaklarımıza vakit ayırabileceğimiz zamanı bulamayabiliyoruz. Sizler için evde manikür nasıl uygulanır, tırnaklarınızı kendiniz uygun fiyata ve tek başınıza nasıl bakım uygularsınız biraz bahsetmek istiyorum. 15 günde ya 10 günde bir uygulayabileceğiniz basit bir manikür yönteminden bahsedelim.

 Öncelikle tırnaklarınızda ojeniz varsa asetonu bir pamuğa dökerek ojelerimizi çıkartmakla işe başlıyoruz. Ardından manikür suyumuzu hazırlamaya başlıyoruz. Kaynar su içerisine birkaç damla anti bakteriyel sabun koyabiliriz. Ve hazırladığımız suya birkaç damla da limon damlatıyoruz. Kaynar manikür suyumuz soğurken bir törpü yardımı ile tırnaklarımızı törpülüyoruz. Kısa küt benim tırnak şekillerinde favorim. Siz dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Sonra bir kütikül çubuğu yardımı ile ölü derilerinizi ön plana çıkarın. Bu işlem ölü derilerinizi sonraki aşamada kesmek için faydalı olacaktır. Tırnak eti bakım kreminizi tırnaklarınıza uygulamakla manikürünüze devam edin. Bu krem yerine vazelin de kullanabilirsiniz. Kütikül çubuğu ile tırnak diplerinize uygulayın.Ellerinizi biraz önce hazır ettiğiniz manikür suyuna bandırıp dezenfekte olmasını ve yumuşamasını bekleyebilirsiniz. 4 dakika kadar suda bekleyip,çıkartın. Tırnak makasınız ile tırnaklarınızın boyutunu ve kenarlarını temizleyin. Tekrar manikür suyuna bandırıyoruz. Ellerini kurulayıp nemlendirebilirsiniz. Artık ojelerinizi sürebilirsiniz. İyi bir oje sürme işlemi için fırçayı çok fazla tırnağınızda bekletmeyip, hızlı hareketler ile ojenizi tırnağınıza uygulayın.


pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu