Faydalı BilgilerYaşam - insan

Evde Karın Yağlarını Eritmek için en iyi Egzersizler

Göbeği biraz çıkan hemen herkes göbek yağlarından kurtulmak için çaba gösterir. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.

Göbeği biraz çıkan hemen herkes göbek yağlarından kurtulmak için çaba gösterir ve o yağların yerinde daha kaslı ve düz bir göbek ile yaşamak ister. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.

Amacınıza daha yakın olabilmek için günlük yaşamınıza dahil etmeniz gereken birkaç basit yaşam tarzı değişikliğini size göstereceğiz. Karın yağını kaybetmeye karar verirken, dengeli bir diyet, karın kaslarını hedef alan egzersizlerle birleştirildiğinde en iyi etkiler elde edilir. İdeal olarak, basit egzersiz rutinlerini düşük kalorili bir diyetle birleştirmelisiniz.

Biraz daha fazla kilo alırsanız, düz bir göbek almanın daha fazla kararlılık ve sebat gerektireceğini bilmelisiniz. Tüm kekleri, en sevilen köfteleri ve pizzaları menünüzden çıkarmak ve bunun yerine yeşil yapraklı sebzeleri ve yüksek lifli yiyecekleri tüketmek hayati öneme sahip olacaktır.

Yani, hedefinize ulaşmak için, özellikle de çok işlenmiş şekerli gıdaların tüketiminin azaltılmasının önemini anlamanız ve lif bakımından zengin gıda alımını artırmanız gerekir.

gobek-yagi-neden-olur-nasil-artar-gobek-eritmek-icin-tavsiyeler

Ayrıca, aşağıdaki gıdaların tüketimi belinizin boyutunu önemli ölçüde azaltacaktır:

Yeşil Yapraklı Sebzeler: Yeşil yapraklı sebzeler, lif bakımından zengindirler, ancak kalori bakımından düşük oldukları için su tutulmasını önlemek için oldukça faydalıdırlar.

Fasulye: Fasulye sindirimi uyarır ve kaslarınızı güçlendirir. Karın kaslarınızı yumuşatırken açlığınızı azaltacak ve aşırı yemenizi önleyeceklerdir.

Salatalık: Salatalık, suda ve lifte yüksek, ancak kalorilerde düşüktür.

Elma: Bu meyve, karbonhidratlardan zengin yiyecekleri kolayca değiştirebilir ve en iyisi, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Avokado: Bu meyve, göbek yağının azaltılmasına büyük katkıda bulunan lif ve tekli doymamış yağ asitleri açısından zengindir.

Karpuz: Salatalığa benzer şekilde karpuz, % 80 suya sahiptir, kalorilerde çok düşüktür ve belinizi azaltmak için son derece faydalıdır.

Badem: Bol miktarda E vitamini ve lif ihtiva eden bu kuruyemişler, sağlıksız şeyler yemenize neden olan aşırı iştahınızı azaltıp daha uzun süre tok hissetmenizi sağlıyor.

Dengeli diyet dışında, hedefinize ulaşmak için düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekir. İstenilen düz bel bölgesini elde etmenin en etkili yollarından biridir. Karın bölgesinde aşırı yağ yakmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir. Düzenli günlük olarak evde basit egzersizler yapmalısınız.

Sayfanın sonunda yer alan video, karın bölgesinde aşırı yağ yakmak için evde günlük olarak yapabileceğiniz bazı basit egzersizler gösteriyor.

Dahası, aşağıdaki ipuçları sonuçları daha hızlı ve kolay bir şekilde elde etmenize yardımcı olacaktır:

  • Aç Kalmayın!

Açlığın kilo vermenize yardımcı olabileceğine inanmak bir hatadır. Aslında, tam tersi bir etkisi olabilir. Bu nedenle açlık yerine kalorileri azaltmalısınız.

  • Abur cuburdan uzak durun!

Abur cubur, boş kaloriler ve sağlıksız yağlar bakımından zengin olduğu için, karın bölgesindeki yağ birikiminin ana suçlusudur.

  • Soda suyunu azaltın!

Karbonatlı sudaki bazı kaloriler, karın üzerinde yağ birikmesini tetikler.

  • Gittiğiniz her yere yanınızda su götürün!

Uygun vücut nemlendirmesi için su hayati önem taşır. Ayrıca, su yağ yakımını harekete geçirdiğinden, kilo verme işleminiz için yeterli miktarda su içmek de önemlidir.

 

Pratik bazı örnekler:

 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu