Hayvanlar Alemi

Evde Beslenecek 17 Kedi Cinsi

Evinize kedi beslemek istiyorsunuz ama hangi cins besleyeceğinize karar veremediniz mi? Kedi cinslerinin özelliklerini bilmiyorsanız sizin için sıraladık.

Evinize kedi beslemek istiyorsunuz ama hangi cins besleyeceğinize karar veremediniz mi? Kedi cinslerinin özelliklerini bilmiyorsanız sizin için sıraladık.

Evde Beslenecek Kedi Cinsleri

Ankara Kedisi

Ankara Kedisi

Görüntüsüyle çok tatlı görünen Ankara kedisi özellikle kadınların ilgisini çekiyor. Ev için gayet uyumlu.

Birman

Birman

Uzun tüylere sahiptir, duygusal ve oyuncudur. Sürekli oyun oynamak ister.

Chartreux

Chartreux

Koyu gri güzel bir rengi olan kedi türü, çeneleri zayıftır onun için arada etle beslenmesi gerekir. İnce yumuşak bir sese sahiptir.

Chinchilla

Chinchilla

Beyaz tüylerinin üzerinde hafif siyahlıklar bulunan görüntüsüyle küçük bir aslanı andıran bu kedi cinsinin tüyleri çok uzundur ve çabuk karışır. Onun için özel bakım gerekir her gün yaklaşık 15 dakika tüyleri taranmalıdır yoksa tüyler birbirine karışır.

Devon Rex

Devon Rex

Tüysüz bir kedi türüdür. Hiç tüyü yoktur görüntüsüyle biraz garip ve ürkütücü gelse de gayet sevimli bir kedidir.

İran Kedisi

İran Kedisi

Mükemmel renk uyumuna sahiptir. Ev kedisi dendiğinde ilk akla gelen kedidir.

Siyam

Siyam

En zeki ve dikkatli kedi türüdür, asla tüy dökmez. Bakımı kolaydır aralarda üzerindeki ölü tüyler temizlenir o kadar.

Sibirya Kedisi

Sibirya Kedisi

Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Köpeklere yakın dostluğu ile bilinir. Sevecen ve cana yakındır. Saldırgan olmayan nadir kedi türlerindendir. Tüy dökme sorunu yoktur sadece bazı dönemlerde kısa süreli tüy dökme sorunu yaşar.

Bengal

Bengal

Kaplan gibi bir derisi vardır. Küçük bir kaplandan farkı yoktur görünüş olarak. Biraz fazla bakım ve ilgi ister.

Havana

Havana

Kahverengi tonlardan ilginç bir görüntüsü olan kedidir ama çok iyi bakılması gerekir.

Laperm

Laperm

Tüyleri kıvır kıvır olan kıvırcık bir kedidir.

Savannah

Savannah

Bir kedidir fakat diğer kedilerden görüntü olarak çok farklıdır. Biraz fazla büyür fakat fittir, görüntüsüyle bir çitayı andırır.

Maine Coon

Maine Coon

Maine Coon kedileri, zekası ve şakasıyla ve boyutlarıyla bilinir. Evcil kedilerin en büyük cinslerinden biri, sevgiyle “nazik devler” olarak adlandırılıyor. Maine Coons, insan odaklı, rahat ve yüksek zekaya sahip, kolay bir şekilde yardımcı oluyor ve onları eğitmesi kolay bir ırk. Köpek benzeri davranışlarıyla da tanınırlar: sahiplerini odadan odaya takip ederler, çağrıldığında cevap verirler ve oyun oynarlar.

Habeş Kedisi

Habeş Kedisi

Sevecen, sadık ve normalde çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi karışır. Merakları, eğlenceli olmaları ve çevrelerini keşfetmeleri gerektiği için bilinen Abyssian’lar, etraflarında yer alan etkinliklere katılmak isteyen insan odaklı kedilerdir.

Cornish Rex

Cornish Rex

Topları ve oyuncakları almak için, diğer evcil hayvanların şirketlerinden hoşlanır ve tipik olarak kanepeli bir patates değildir. Cins, çok heyecanlandığında sıklıkla akrobasi yapan yarış hakkında bir şöhrete sahiptir. Cornish rex, genellikle çamaşır makinesi veya buzdolabı gibi keşfedilmemiş olağandışı köşe ve kızılcıklar bularak maceracı bir ırktır. Yeni durumlara kolayca uyarlanabilir ve utangaç veya çekingen çocuklarla iyi geçinmek için bilinir.

Exotic Shorthair

Exotic Shorthair

Egzotik kedinin kişiliği, Fars kedisini taklit etme eğilimindedir: tatlı, şefkatli ve eğlenceli. Egzotik kedilerin büyük bir şefkat ve sadakat gösterdiği ve genel olarak sahiplerini ev boyunca takip ettiği bilinmektedir. Genel olarak diğer hayvanlara karşı dost canlısı olan egzotik kedilerin yumuşak ve hassas kalbi vardır. Uysallıkları, yumuşak kişilikleri ve nadir miyavlamaları ile çocuklar için iyi bir arkadaştırlar.

Himalayan

Himalayan

Himalaya kedileri tatlı mizaçları, zekası ve eğlenceli etkileşimleri ile tanınırlar. Siyam kedileri gibi, Himalaya cinsi de iyi bir getirme oyununa sahiptir ve genellikle basit bir toplanmış kağıt hurdası veya kedi oyuncağı ile saatlerce eğlenebilir.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Bir Yorum

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu