Faydalı BilgilerListeler

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Dekorasyon konusunda en önemli noktalardan biri de temizlik konusudur. Ev temizliği konusu mükemmel dekore edilmiş yaşam alanlarında daha da önem kazanır. Temiz olmayan ya da temizliği yeteri kadar iyi yapılmayan yaşam alanlarının çok iyi dekore edilmesinin hiçbir yararı olmaz. Temizlik bir lüks değil her ekonomik sınıf insanının yaşam yerlerine rutin olarak uygulaması gereken bir işlemdir.

Ev Temizliği Nasıl yapılır?

Ev Temizliği Nasıl yapılır?

Ev temizliği öncelikle duvarlardan başlar. Kirli duvarlar evin genel görünümü olumsuz etkiler ve kötü bir imaj yaratır. Ev temizliği yapmadan önce temizlenecek odada taşınabilir malzemeler başka bir yere alınır ve duvarlardaki kirlerin temizlenmesi için öncelikle odanın ortasına büyük bir kaynar su dolu kova konulur. Böylece çıkan buhar duvarlara sinecek ve kirleri yumuşatacaktır. Yaklaşık 1 saat oda izole edilerek bu işlem uygulanır ve odaların duvarlarını temizleme işine girişilir. Duvarlar mikro fiber bez ile temizlenir. Duvarların aşınmasını önlemek için kimyasal içeriği kompleks olan temizlik ürünleri yerine deterjan kullanmak yeterlidir. Duvarlar yağlı boya ile boyanırsa sünger veya bez kullanmak yeterlidir. Kirler çıktıktan ve duvarlar temizlendikten sonra evin diğer mobilyaları gönül rahatlığı ile temizlenir. Ancak bunun için temizlik sonrasında odayı tam olarak havalandırınız.

Mobilya Temizliği Nasıl Yapılır?

Mobilya Temizliği Nasıl Yapılır?

Kusursuz bir temizlik yapıldıktan sonra günde sadece 15 dakika ayırmak temizlik için yeterlidir. Ama kir üzerine yüzeysel silişler evi daima kirli gösterecektir. Mobilyaların cilalarını ortaya çıkaracak bir mobilya temizlik yöntemi kullanmak gerekir. Mikro fiber bez yardımı ile bezi ıslatmadan mobilyaların üzerindeki kirler temizlenebilir. Daha parlak bir görünüm için imdadımıza her zaman sirke koşar. Doğal olan bu ürünü temizlik için de kullanabilirsiniz.

Halıların Temizliği Nasıl Yapılır?

Halıların Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı temizliği için toz şeklindeki halı temizlik ürünleri kullanılabilir. Halı şampuanı ve güçlü sert bir fırça ile halılar temizlenir. Halı üzerine sinen kötü kokuları gidermek için kullanılacak doğal ürün karbonattır.

Zemin Temizleme Nasıl Yapılır?

Zemin Temizleme Nasıl Yapılır?

Vileda zemin temizleme için en iyi araçtır. Zemininiz karo fayansa mozaik yapımı ise vileda içine deterjan ve sıcak su ekleyerek pırıl pırıl bir görünüm elde edebilirsiniz. Laminat parke kullanıyorsanız o halde ahşap temizleyici ürünler kullanarak yine vileda yardımı ile temizlik yapabilirsiniz. Laminat parke ıslatılmadan çok hafif nemli bez ile silinmelidir. İleride kabarma oluşmasını engellemek için zemin temizliği daha titiz yapılmalıdır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu