Haberler

Etna Yanardağı Patladı, Görsel Şölen İse Harika


İtalya’nin Sicilya adasının aktif yanardağı Etna Yanardağı faaliyete geçti. Gece saatlerinde çekilen fotoğraflar ise doğanın görsel şölenini ortaya koydu.

Etna Yanardağı Dünyanın en aktif yanardağlarından, gece faaliyete geçen yanardağdan fışkıran lavlar doğanın gücüne birkez daha hayran bıraktı. Lavların faaliyete geçmesi ile beraber yoğun bir gaz ve duman salınımıda oluştu.


Volkandan adeta fışkırarak dışarı çıkan lavlar gökyüzünü aydınlatırken, lavların kayalar arasından sızarak ilerlediği anlar doğa ziyafeti olarak yorumlanıyor. 

İlgili Makaleler

Etna yanardağı aynı zamanda Avrupa’nın en aktif yanardağı olmakla beraber bu son faaliyetinin küçük çaplı olduğu biliniyor. Mart 2017’de patlayan Etna bir tv ekibinden 10 kişinin yaralanmasına sebep olmuştu. pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu