Haberler

Etna Yanardağı Faaliyete Geçti


Etna Yanardağı Gözlemevinden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, son günlerde sıradışı rutinin yanısıra sismik hareketlenmeler olduğu ve Etna yanardağında güneydoğu kriterinin yakınında oluşan yeni bir çatlak oluştuğu ve yeni çatlaktan lav ve kül püskürmeye başladığı iletildi.

Gece yarısından bu yana sismik olarak 130 civarı hareketlenme kaydedildiği ve bunlardan en güçlüsünün 4,0 şiddetinde olduğuda açıklandı. Yöre halkı ise, sismik hareketlenmeler sonrası Etna yanardağında “büyük bir patlama” olduğunu iletti.

Yanardağda özellikle yüksek yerlerinde olan bazı dağcıların güvenlik nedeniyle indirildiği dağcılarda herhangibir yaralanma veya sağlık sorunu olmadığı belirtilirken, şimdiye kadar püsküren külün de yakında yer alan kasaba ve şehir sakinleri için herhangibir olumsuzluğa sebep olmadığı belirtildi.

İlgili Makaleler


pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu